Sivasspor ile Sivas Belediyespor müzaheret maçında karşılaşacak

Kahramanmaraş merkezli ve 10 ili etkileyen depremlerde uymazlık gören vatandaşlar üzere DG Sivasspor ile Sivas Belediyespor yardım maçında karşı karşıya gelecek.

DG Sivasspor ile TFF 2. Tabur takımlarından Sivas Belediyespor hazırlık maçında benzeri araya gelecek. Maçtan elde edilecek olan dirimsel depremzedelere bağışlanacak.

Kırmızı-beyazlı kulüpten bahis ile ilişkin yapılan açıklamada, “Cahillik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Futbol Federasyonu, Süper Kütle Kulüpler Birliği Vakfı, aSpor, beIN Sports, TRT Spor, Tivibu Spor ve TV 8,5’un asıl paydaşı olduğu “Beraberinde” el birliği ve yardımlaşma kampanyası sınırlı içre ve yetersiz dışında futbola dilek veren ve sarsıntı felaketleri sonrasında kalbi Türkiye için atan herkesi aynı araya getirmeyi hedeflemektedir. Bu kapsamda takımımız ‘Bile’ projesine bindi yüklemek, depremden etkilenen vatandaşlarımızın sübvanse etmek hesabına, 25 Gücük Ay Cumartesi haset saat 14.00’te Muhsin Yazıcıoğlu Spor Kompleksi’nde Sivas Belediyespor ile tedarik maçı yapacak. Karşılaşmada elde edilecek tekmil dirimlik, hareket bölgesinde kullanılması için AFAD’a bağışlanacak.

Karşılaşmanın kağıt biletleri 50 TL kendisine belirlenmiş olup, biletler ferda saat 12.00’den itibaren Kongre Müzesi bahçesinde ve İVA Otopark AVM’bile mevcut Sivas Store’da ayrıca Hanımeli Çarşısı’ndaki Passolig Bilgili gişesinde satılacaktır. Mücadeleye gelemeyecek taraftarlarımız amacıyla üstelik yadigâr bileti basılacaktır. Passolig Bilgili gişelerinden satılacak anı biletler 50 TL kendisine belirlendi. Maçın tribün gelirleri ve ajanda biletten toplanan bağışların tüm depremzede vatandaşlarımıza bağışlanacak. Depremzede vatandaşlarımızın yaralarını ayrımsız nebze üstelik olsa sarabilmek adına taraftarlarımızdan projemize büyük ilişki göstermesini dilek ediyoruz” denildi. – SİVAS

Share: