Şirketlerin yüzde 83’ünde duruluk sevap artışı gündemde

Şişkinlik yaz aylarına rağmen artmaya devam ederken, şirketler üstelik ecir politikasını baştan belirlemeye başladı.İş dünyasında meydanlık zaman melfuf ecir artışı trendini ortaya koyan Mesafe Zam Araştırması’nın sonuçlarını yayınladı.

2 bin 231 müşareket yöneticisinin aleniyet zam üstüne görüşlerini paylaştığı araştırmanın sonuçlarına göre, 2022 yılı amacıyla, yılbaşından bu yana tıpkı el ara bindirim yapmış yahut yıl içre uzaklık zam yapmayı planlayan şirketlerin oranı yüzdelik 83 olurken, araştırmaya katılan şirketlerin yüzdelik 17’si meydanlık zam yapmayı düşünmüyor. Araştırmaya yeryüzü çok paydaşlık gösteren 10 sektörde planlanan aleniyet bindirim oranı ise genellikle yüzde 20-29 beyninde değişiyor.

Araştırmaya katılan şirketlerin yüzde 64’ü yıl süresince toplamda bir yol mesafe zam yapmayı planlarken, yüzde 19’u iki ve eğin mesafe remiks yapmayı planladığını belirtiyor. Şirketler uzaklık bindirim yaparken genişlik haddinden fazla şişkinlik oranını hastalık kendisine gösteriyor. Aynı sektörde bulunan rakip firmaların zam oranları de ayrımsız diğer koca etken adına öne çıkıyor. Uygulayım Bilimi, internet ve otomotiv sektörleri yüzdelik 40’a ulaşan oranlarda yaptıkları duruluk zamla bu noktada ön plana çıkıyor.

Memur ve emeklilerin bindirim oranı belli oldu

 

Haziran kocaoğlan şişkinlik rakamları açıklandı

 

Minimal ücret galiba oldu

 

Share: