Singapur’un zenginleri NFT’lere akış ediyor

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ HABERLER SERVİSİ

Singapur’un milyarder ismi Peter Lim’in oğlu Kiat Lim non fungible token (NFT) çılgınlığına karışma oldu. Ülkede blockchain teknolojisi desteğiyle yeni kuşak girişimciler amacıyla hususi ayrımsız sayısal zemin kuruldu. Lim, ailesinin üyelerinden Elroy Cheo ile işbirliği kurarak ARC isimli platformu, Asya’nın girişimcileri, girişim sermayedarları, Web3 geliştiricileri, kripto mal uzmanları ve içtimai influencer’ların ayrımsız araya gelebilmesi amacıyla açtı.

Forbes’un haberine bakarak ARC’nin Kurucu Ortağı Kiat Lim, “zaman muvasala, yarın punt, bu bizim stratejimiz ve ARC’yi gayrı cemi network platformlarından ayırıyor” dedi. Devamında, “ARC’nin hedefi ana ve mevhum acun arasında bire bir güreşçi köprüsü düşünmek ve yakın bir zamanda ARC metaverse’ü kurmak” ifadesini kullandı.

ARC Lim yoluyla kurulan ikinci teknoloji start-up şirketi. Ilk Teşrin ayında Lim ve babası ZujuGP’yi kurdu. Düzlem Manchester United’ın şans ismi Cristiano Ronaldo’nun desteğiyle ayak topu alanına odaklandı. Lim benzeri zamanda Singapur borsalarında prosedür gören Thomson Medical Group’un Direktörü ve afiyet hizmetleri sunan şirketleri tıpkısı araya getiren sayısal kucak Thomson X’mağara CEO’su.

ARC devingen uygulamasının beta versiyonu şimdiden Apple store üzerinden erişime münhal ve iPhone kullanıcıları yoluyla indirilebiliyor.

Aplikasyon üstünde üyeliklerin doğrulanması üzere NFT’ler kullanılıyor. ARC tıpkı zamanda uygulamanın tıpkısı versiyonunu bile Android kullanıcıları üzere geliştiriyor. Girişimciler ve inovatörler ortada işbirliğine imkan tanımak dışında ARC üyelerin kullanılmamış şeriklik kurmanın zorlukları ve korona virüs pandemisinin etkileri üzere konuları bile tartışması amacıyla ayrımsız biçim oluşturuyor. ARC Müessis Ortağı Elroy Cheo, “Asya’nın tüvana ve maksat odaklı jenerasyonunun benzeri araya gelebileceği emin bir alan ihdas etmek dışında, ARC bitmeyen imkanlara kapı aralayan benzeri işbirliği platformu” dedi.

finansgundem.com’un derlediği bilgilere bakarak sonuç on yılı sülale şirketinin kullanılmamış pazarlara açılması üzerine destek vererek nâkil Cheo, beş altı yıldır saklı yazı nukut ve NFT’ler ile ilgileniyor.

Cheo ARC topluluğunun mimarı ve platform üyelerinin işbirliği oluştururken dirimlik birlikte elde edebilmesine imkan tanıyan metaverse, oyun ve merkeziyetsizleştirilmiş finans (DeFi) kabil elementleri üstelik bünyesine katacak.

Yatırım bankacılığı ücretleri 2021’dahi rekor kırdı

 

BNP Paribas’dan dev transfer

 

Kurumsal yatırımcıların kriptoyla ilişik en balaban endişesi güvenlik

 

Share: