Sigortacılar her yerde bir!

BENDE Başkanı Joe Biden, KÖLE tarihinin en şişman beşinci kasırgası olan Ida Kasırgası’ndan etkilenen bölgelere verilecek yardımlar hakkında konuştu.

Biden, New York’un evvel birlik kamer süresince aldığı yağıştan elan aşkın yağmur aldığını belirterek, Central Park’a saatte 3 parmak yağmur yağdığını açıkladı. “İnsanlar metrolarda çevrik kaldı ama New York itfaiyesinin kahraman karı ve erkekleri hepsini kurtardı” ifadelerini kullanan Biden, New Jersey ve Pennsylvania’üstelik analog katabolizma hikayelerinin tabir edildiğini belirtti. İlk engelleme ekiplerine ve şeb süresince avlu idare etmek üzere müteharrik herkese yer dostça teşekkürlerini sunan Biden, Federal Ivedi Kapsam Yönetimi Ajansı’nın (FEMA) şu anda sahada olduğunu ve rastgele tür yardımı sağlamaya hazır olduğunu bildirdi.

1 MİLYON FAMILYA ELEKTRİKSİZ KALDI

Komutan Biden, 1 milyon habbe galeyan dolayısıyla elektriksiz kaldığını anlatım ederek, “Dominant felaketi 16 yıl önce Katrina Kasırgası sırasında olduğu büyüklüğünde acı olmasa de Ida o büyüklüğünde güçlüydü kim Mississippi Nehri’nin kelimenin parçalanmamış anlamıyla taraf değiştirmesine neden oldu” dedi.

Vali ve farklı yerli yetkililerle ahbaplık etmek amacıyla ferda Louisiana’ya gideceğini nâkil Biden, “Etkilenen herkese mesajım, hepimizin bu işte gelişigüzel olduğumuzdur. Milletimiz muavenet etmek üzere burada” dedi.

CALİFORNİA’DAKİ “CALDOR” İÇİN YANGIN NEDENİYLE ACİL UZANIM İLAN EDİLDİ

Komutan Biden, California’bile bitmeme eden “Caldor” orman yangını nedeniyle ivedi format ilan ettiğini anlatım ederek, Tahoe Gölü havzasındaki yangının 200 bin dönümlük alanı etkilediğini, kısaca 35 bin yapının hasar gördüğünü ve on binlerce insanın boşaltma edilmek zorunda kalındığını açıkladı.

6 BİNDEN FAZLA MILLÎ MUHAFIZ GÖREVLENDİRİLDİ

Başbuğ Biden, arama-istirdat çalışmalarında 6 binden çok Millî Kolcu görevlendirildiğini aktararak, “Hükümet evlerini kaybedenler için Haliç kıyısı süresince 50 barınak yapmak için Amerikalı Zer Haçı ile gelişigüzel çalışıyor” dedi.

Elektriğin kalın kafalı getirilmesi, elan fazla mahrukat ve akarsu dağıtımına gerekseme olduğunu rapor eden Biden, hükümetin etkilenen bölgelerdeki halkın ihtiyaçlarını bloke etmek amacıyla “24 saat” çalışacağını belirtti. Etkilenen bölgelerde hasar tespiti amacıyla insansız hava araçları ve uydulardan arkalama alındığını aktaran Biden, cep telefonu hizmetleri kadar iletişimin restorasyonunu hızlandırmak üzere yıpranmamış teknolojilerin kullanıldığını ifade etti.

“AKILLICA OLANI YAPIN”

Biden, fırtınanın neden olduğu hasarı bitmek istemeyen sigorta şirketlerine seslenerek, “Kimesne bu azılı fırtınadan tatil aradığı amacıyla kaçmadı” ifadelerini kullandı. “Gâh sigorta şirketlerinin sülale sahibi zorunlu bir tahliye emri altında olmadıkça ek dirim yardımı masraflarını karşılayamayacağına dayalı raporlar duyuyoruz” diyen Biden, firmalara poliçe sahiplerine arızi konut ve sair ihtiyaçlar için ifa yapmaları çağrısında bulundu. Biden, “Şu anda hususi sigorta şirketlerine sesleniyorum. İnce yazıların ve maharet detayların arkasına saklanmayın. Akla Yatkin olanı yapın” dedi. Biden ayrıca, Fema’nın şu temel kadar Louisiana’evet 77 milyon dolar aktardığını belirtti.

BİDEN’DAN “İKLİM KRİZİ” ÜZERINE EYLEM SÖZÜ

Ida Kasırgası’nın kitlesel hâkim ve dağ orman yangınlarının bire bir “abuhava krizinin” kanıtı olduğuna inandığını belirten Biden, “Elan bol hazırlanmamız gerekiyor. Harekete geçmemiz gerekiyor” dedi.

Biden, erke şebekeleri ve enfrastrüktür amacıyla kocaman fonlar içeren Build Back Better planı amacıyla Kurultay’yi harekete geçireceğini belirterek, planın anbean sıklaşan baskın ve ayrıksı afetler karşısında ülkeyi “daha dayanıklı” arkaç getireceğine ilgi çekti. Biden, “Tığ Amerika Müttehit Devletleri’yiz ve birlikte çalıştığımızda kapasitemizin ötesinde hiçbir molekül namevcut” dedi.

Ida Kasırgası’nda can kaybı 45’e yükseldi

İda Kasırgası’nın bilançosu: 1 milyon familya tehlikede

BENDE’de plaçka paniği, Ida kasırgasının zararı emniyetsiz boyutlarda

 

Share: