Sigorta teknolojisi şirketinden önemli transfer

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ ISTIHBARAT SERVİSİ

Âdeta işletme sahiplerine sigorta hizmetleri sunan Next Insurance, Airbnb’nin çarkıt yöneticisini Finans Direktörü kendisine para aktarımı etti. Kaliforniya merkezli şeriklik Teodora Gouneva’nın geçtiğimiz kamer Airbnb’dahi Mal Başkanı kendisine iki yıl süresince fariza yapmasının ardından, Next Insurance’ın Mal Direktörü namına göreve başladığını duyurdu. Gouneva Airbnb’nin müşteri deneyimi ve pazarlama birimlerinin başkanlığını yürütüyordu.

2020 yılında bölüt sunma olan Airbnb’ye katılmadan geçmiş, 15 sene boyunca sayısal ödeme şirketi PayPal’de mütenevvi becerikli pozisyonlarında etkin Gouneva, şirketin yan kuruluşları Venmo ve Braintree’üstelik bile Para Direktörlüğünü üstlenmişti. Next Insurance 2016 yılındaki kuruluşundan bu yana toplamda 881 milyon dolar envestisman aldı. Mart ayında sağladığı 250 milyon dolarlık yatırımla şirketin değeri 4 milyar dolara yükseldi. Wall Street Journal’ın haberine göre müşareket halka arzını elan planlamıyor olsa dahi şirketin CEO’su Guy Goldstein, gelecekte halka arzı değerlendirebileceklerini söyledi.

Gouneva’nın bakir görevindeki öncelikleri beyninde, şirketin saymanlık süreçlerini gitmek ve ilerleyici yıllarda büyümeyi destekleyecek yöntemleri araştırmak birlikte bulunuyor. Next Insurance, ati yıllarda yeni sektörlere özel sigorta poliçeleri sunmayı hedefliyor. Aynı zamanda sigorta poliçelerini yazılım platformlarıyla kurduğu işbirlikleri vasıtasıyla, bu platformların müşterileri olacak yoz işletmelere bile sunacak. Söz Gelişi ortaklık deminden aşçı yazılımı sağlayıcısı Toast yoluyla sigorta hizmetleri sunuyor.

Next Insurance, sigortacılık sektörünü dijitalleştirmeyi hedefleyen ve bu nedenle müşterilerine poliçelerini aracısız online platformlar üzerinden satan birçok sigorta teknolojisi şirketinden tıpkı tanesi. finansgundem.com’un derlediği bilgilere bakarak nazik sigorta şirketleri ekseriyetle acentelerle çalışıyor ve bu şirketlerin ürünlerine online platformlar üzerinden kolaylık erişim sağlanamıyor. Bu aksiyon modeli nazik ve kurumsal müşteriler amacıyla akla yatkın olurken, banal işletmeler bu süreci stabil buluyor.

Next Insurance üzere bidayet-up şirketleri, yoz işletmelere seçkin fasıl için özel oluşturulan dijital mahsulat sunuyor. Araştırı ve danışmanlık şirketi Gartner’ın Komutan Yardımcısı ve Analisti Kimberly Harris-Ferrante, bu şirketlerin “aşağılık işletme sahiplerinin bundan sonra tüketiciler gibi davrandığının farkında olduğunu” söyledi. Elan kar etmeyen şirket, 2021 yılında poliçelerden 650 milyon dolar sağlık sağladı. Bu nicelik 2020 yılında 200 milyon dolardı. Şirketin MEMLUK’nin 50 eyaletinde 300 bin müşterisi bulunuyor.

Geçtiğimiz sene ise sayısal sigorta şirketi AP Intego’yu miktarı açıklanmayan benzeri fiyatla satın aldı. Next Insurance Gouneva’yı para aktarımı ederek, derakap büyüyen bire bir start-up şirketi olmaktan, bölüt arzını gerçekleştiren aynı ortaklık olmaya girişim atmış oldu. Aşama sermayesi şirketi Battery Ventures Ortağı Michael Brown, şirketin yatırımcılarından biri olduğunu açıkladı.

Morgan Stanley terfi dağıttı

 

‘2030’dahi melez ahzüita merkezleri yükselen trend olacak’

 

Citigroup mecburi aşı politikasında ısrarcı

 

Share: