Sigorta şirketleri inovasyonla büyüyor

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ HABERLER SERVİSİ

İnvoasyon birçokları için korkutucu ya dahi cümbüş verici ayrımsız fehva tür. Ancak Insurance Business yazarı Bethan Mooncraft’a bakarak tıpkısı zamanda az daha hep sigorta organizasyonlarının düşündüğü benzeri anlam. İnovasyonun esasta hangi irfan geldiği sorusunu cevaplamaksa sigorta sektörü üzere oldukça koskocaman ayrımsız maslahat.

Sigorta şirketi American Family Insurance’fecir destek düz teknoloji girişimi Arturo’nun CEO’su John Isaac Clark inovasyon konusundaki açıklamalarında, “Bence birçokları bu konunun hisse senedi yapma şeklimizle ve 10 bitirme elan artağan yahut 10 tekmil daha çok hacimle aksiyon yapmanın yollarını bulmakla ilişik olduğunu akseptans edecektir. Ancak bu noktada laf amiyane şu soruya geliyor: Illet? İnovasyon açısından bildirme büyük sorulardan bazıları şunlardır: ‘Ne çekmek istiyorsunuz? Neden yenilik yapıyorsun? Başarmaya çalıştığın açacak öz nedir?” açıklamasına kayran verdi.

American Family’nin yapay zeka ve makine öğrenimine odaklanan Arturo girişimini desteklerken yegâne amacı sigorta süreçlerindeki boş maliyetleri azaltarak mali zayi oranlarını düşürmekti. Firma bu amaca yansımak için çok henüz fazla veriye gerekseme olduğunu gücük benzeri sürede kabul etti. Sigorta firmasının asıl sorunu üstelik kısa ayrımsız sürede ‘Bittabi elan iyi selen elde edilebilir?’ şeklinde değişti.

Clark konuyla ilgilendiren yorumlarında, “Çoğu devir, mülkiyet verileri on yıllardır değişmeyen yöntemlerle toplanır ve işlenir. Çoklu araç hizmeti verileri, idrak bilgileri, erat yoluyla toplanan fiziksel mülkiyet denetim verileri gibi birçok bilgelik bile buna dahildir. Bu nedenle American Family şu soruyu ortaya attı: Bu durumu tagayyür etmek için elbette daha berduş, daha hızlı ve elan kesif tıpkısı şekilde selen elde edilebilir? Kendinizi ayrımsız sigortacının namına koyduğunuzda bu epey mukavim tıpkı sorudur. Yerleşme yeri basamak ve ilçe sigortaları alanında anne verilere elan acul henüz ferah ve daha sakim aynı yoldan ulaşmamız gerekiyor ve bütün bunları yapabilirsek yatırıma dönen getiri elde edebilir ve işletmemize ayar katabiliriz” dedi.

Finansgundem.com’un derlediği bilgilere bakarak anadan görme işletme yapısını korumaya henüz alışmış olan sigorta sektörü özellikle güneş tacı virüs süreciyle birlikte inovasyon konusunu yeniden keşfetti. Sigorta şirketlerinin inovasyon sonucu elde ettiği kârlarsa geleceğin sigorta alanını değiştirecek kabil gözüküyor.

Clark inovasyon süreçlerine ilişkin açıklamasında, “Benzeri inovasyon sürecinde kendimize şu soruları tetebbu etmek zorundayız: ‘bahis konusu yatırıma dönecek getirileri almamız için yardımcı olacak elementleri bulmaya arzulu miyiz?’ Bildirme ferah teknolojiye ihtiyacınız yoktur. Bunu seçkin alana uygulamak zorunda değilsinizdir. Çabucak kendini adamış ve yavaş yavaş inovasyon stratejinizle alay malay gidebilecek birine ihtiyacınız vardır. Bu aynı satıcı değil bir ortaktır. Bu işbirliği yalnız bir molekül satın almak anlamına gelmez. Bu aynı paydaşlık gelişigüzel çalışmakla ilgilidir” ifadelerini kullandı.

John Isaac Clark sigorta şirketlerinin uygulayım bilimi ortaklıklarının çoğu ant kudretli envestisman getirmesini sağladığını söyledi. Yapay zeka ve araba öğrenimi üzerine uzmanlaşan şirketin CEO’akarsu konuyla ilgili açıklamasında nükteli tıpkısı ifadeyle “2 sefer iki artık 4 değil 10 ediyor” sözlerini kullandı.

Mali planlamada sahn sigortasının 4 kullanımı

 

Sigorta sektörünün bakir gündemi: Duman

 

Share: