Sigorta şirketleri iki cephede dahi kaybediyor

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ HABERLER SERVİSİ

Korona virüs salgınıyla birlikte global sigorta şirketleri kavi bir süreçten geçiyor. İngiltere’deki dev sigorta firmaları birlikte kendilerini etraf düzenleyicileriyle iki cephede apansızın savaşır halde buldular.

Bu cephelerden birisi firmaların iri oranda ödemeyi reddettiği işyerlerindeki güneş tacı virüs nedenli kesintileri kapsayan poliçeler. söz konusu sürtüşme geçtiğimiz hafta İngiltere Yüksek Mahkemesi’nin bile konusu oldu.

İkinci cephe ise yurt ve komütatör sigortalarının fiyatlandırmasını kapsıyor. İngiltere Finansal Çizgi Otoritesi’nin (FCA) bugün yaptığı açıklamaya göre fiyatlandırmalar oldukça karmaşa ve stabil değil. Bu nedenle sigorta anlaşmalarında kökten değişikliklerin oluşabileceği belirtiliyor.

Sigorta şirketleri pandemide satır aralarını okuyor

The Times yazarı Katherine Griffiths pres kesintileri davalarının ağdalanmış sonuçlar doğurabileceğini belirtiyor. Kâh yönlerden yargının sigortacıların beraberinde olduğunu belirten Griffiths mahkemenin yemeden içmeden kayıplar veren ve inat etmek zorunda olmayan işletmelere ifa geçmek zorunda olunmadığını yönünde düşün bildirdiğini belirtti. Buna karşın Griffiths yazısında FCA açısından bakıldığında ise sorun sonuçları etraf düzenleyicilerinin yönünde da avantajlar doğurduğunu belirtiyor. Zira korona virüsün degaje tanımıyla hiç virüs görülmeyen işletmelerde de kayıpların giderilmesi gerektiği görüşü işletmelerin kapanmasıyla ilişik zararları sınırlamak yerine pandeminin etkisini arttırıyor.

FCA kararın sigorta şirketlerinin ödeme yapma sorumlumluğu sonucunu getirdiğini savunuyor. amma velakin meydan düzenleyicisi benzeri zamanda bulgulara itiraz edip etmemeyi düşünüyor ki itiraz süreci Noel’e büyüklüğünde sürebilir ve potansiyel namına ödeme alabilecek işletmelerin sigorta ödemelerinin aylarca gecikmesine bozukluk cins.

FCA’dan fahiş bedel uyarısı

Sigortacılar bu anlaşılmayan üzerinde düşünürken, piyasa düzenleyicilerin poliçe fiyatlandırmalarıyla ilgilendiren itirazlarından dahi zarar görebilirler.

FCA sigorta şirketlerini lüks denk artışları sebebiyle üstelik itham etmek istiyor. Meydan düzenleyicinin iddialarına bakarak sigorta şirketleri cazibeli fiyatlarla müşterileri çekerek herhangi bir yıl primlerle ödemelerini faziletkâr oranlarda arttırıyor ve bazı durumlarda oluşturdukları engellerle müşterilerin ayrılmasını zorlaştırıyor. FCA antrparantez eklentiler ve taksit taksit ifa fail erat amacıyla finansman konularında de sigorta şirketlerini sıkıştırıyor.

FCA Eğreti Başkanı Chris Woolard sevgili konusunu zorlamaya devam ediyor. Etraf düzenleyicisinin açıklamasına bakarak alelhusus buğulanmış ve elan savunmasız olup sigorta şirketlerinin tutkun pratiklerine maruz kalarak henüz çok ifa işleyen tüketiciler on yılda 3,7 bilyon paunt artırım edebilir.

Sektörün gelecek gelenleri FCA darbesinin akilane olduğunu belirtiyor ve sigorta şirketlerinin sorunu denk eşitsizliği problemi yerine afişe etmek istediğini belirtiyor. Ancak bu konuda aynı aranjman yapılması meydan rekabetine uymazlık vereceğinden benzeri planda ittifak etmek olabilir olamıyor. Bu rey büro genelinde paylaşılırsa, sülale ayındaki istişareler sona ermeden evvel ayrıntılar üzerinde her dalan faaliyeti yapılmaması gerekir.

Gerçekte ise aykırılık oldukça tüvana ve bazı firmalar agresif fiyatlandırma stratejisinden nükûl etmek istemiyor. Sigortacılar ayrıca insanların poliçeler arasında intikal yapmasını sağlayan eşit karşılaştırma web sitelerinin bile ülkü oluşturduğunu savunuyorlar.

Griffiths’mağara ifadelerine göre sigorta şirketleri pespaye karmaşık bire bir sorunla karşı karşıya. Seçme yıl %75 oranındaki alıcı ahzüita yapıyor ve üçte biri bakir tıpkı sigorta sağlayıcısına geçi yapıyor. Ancak tüketicilerin fiyatlamaların kesme ve adil olduğunu hissetmesi durumunda galiba henüz bir iki adam yeni familya sigortası için alışverişe ahit ayıracaktır.

Sigortaya çekinmezlik riziko altında

Sigorta endüstrisi kendisini akın altında hissediyor. Sektördekiler fiyatlandırma depreminin arkası sıra ara sıra firmaların hüsran edeceğine özen çekiyor. Antrparantez işletme kesintileri üzerine sigorta sektörü çalışanları elan balaban zayiat veren firmaların fiyatlandırmalarını arttıracağını ve gelişim sahiplerinde daha bağan getirilere öğün açacağını belirtiyor. İngiltere’üstelik tekaütlük fonlarının ve birikim hesaplarının şişman benzeri kısmı sigorta şirketlerine dayanıyor.

Eksiksiz bu mesail sigorta şirketlerini edisyon bir duruma soksa üstelik şirketlerin etraf düzenleyicileriyle sulh yolunu araması zat çıkarları amacıyla yer sarih kere olarak gözüküyor. Sigorta şirketlerinin temeli balans ve kredibilite namına kabul edilir. Mali otoritelerle cenk etmek takkadak müşterilerinin kendilerine olan güvenini sarsacaktır.

Sigortadan mal alabilmek üzere elini testereyle kesti

 

İngiliz sigorta şirketinden korona virüs gezi sigortası

 

Generali Sigorta’nın bakir CEO’akarsu Sylvain Ducros oldu

 

Share: