Sigorta şirketi artan açkı hırsızlıklarının nedenini açıkladı

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ DUYUM SERVİSİ

Korona virüs kapanmaları süreci içtimai hayata balaban benzeri darbe vursa dahi karantina süreçlerinin biricik müspet yanı cürüm oranlarının azalmasıydı. Fakat bu kapsam İngiltere’deki makine hırsızlığı vakalarındaki artışı engelleyemedi. Sigorta firması LV= General Insurance’ın araştırmasına göre sigorta şirketlerindeki araba hırsızlığı nedeniyle prim başvuruları ülkede dört yıldır temas sene %20 oranında artıyor.

Araştırı verileri İngiltere’deki vasıta hırsızlığı vakalarının çıktı büyükşehirlerde gerçekleştiğini gösteriyor. Great Manchester, Birmingham ve Nothingham gibi bölgelerde kurgu hırsızlığı vakaları dört yıldır %100’ad üstünde artma gösterdi. Insurance Business’ın haberinde düzlük düzlük söz konusu araştımaya bakarak Hükûmet Merkezi Londra’de ise %265’le ülkede kaydedilen yer çok makine hırsızlığı artışı görülüyor

Araba hırsızlığı sebep artıyor?

Sigorta şirketi LV=GI çevirgeç hırsızlığı vakalarındaki artışın en makro sebebi kendisine anahtarsız otomobil teknolojilerini gösteriyor. en üst teknolojiye topluluk araçların çalınma olasılığının daha bağan olduğunu sanmak mahdut olsa da anahtarsız otomobiller, makul anahtarın bulunan olduğunu fikren arabayı oyalamak amacıyla sinyalleri taklit fail cihazları kullanan gâh uygulayım bilimi meraklısı suçlulara cebin savunmasız kalıyor. Bu teknolojileri kullanan hırsızlar arabaları saniyeler içerisinde cereyan ettirebilmeyi başarıyor. Sigorta şirketi bulgularına göre, BMW, Mercedes, Lexus, Audi, Porsche, Tesla ve Jaguar Land Rover kabil baş döndürücü araba üreticilerinin hepsindeki araç hırsızlığı sigorta tazminatı başvurularının az daha yarısı anahtarsız otomobillerin çalınmasıyla ilişkili.

LV= GI Umumi Müdürü Heather Smith, “Anahtarsız otomobillerden, sürücülerin hemen tıpkısı iPhone üzerinden aracın açılmasını ve çalıştırılmasını sağlayan Apple’ın BMW ile yaptığı Car Key ortaklığına kadar makine teknolojisi ilerlemeye devam ediyor. Fakat ne eyvah suçluların araçları girmek üzere kullandığı yöntemler de gelişiyor. Bu nedenle tüketiciler, güncel yenilikleri intikal etmek görmek ve kendilerinden ve araçlarından faydalanmaya müteharrik suçlulara cebin ayrımsız aşama önde olduklarına güvenmek için ekstra tedbir almaları gerekiyor” dedi.

Smith konuyla ilişkin açıklamasında, “Polis hemen elinden geleni yapabilir. Bu nedenle sürücüler hele taşkın veya özen çekmesi muhtemel prestijli benzeri açar kullanıyorlarsa araçlarını korumak için yapabilecekleri seçme şeyi yapmalılar. Araba hırsızlıklarının büyük bölümü insanların evlerinin dosdoğru gerçekleşiyor. Ancak teknolojinin elan ferah anlaşılması ve beş altı kolay düzenlilik önlemiyle aracınızı hırsızlar için elan bir iki gururlu ayla getirebilirsiniz” uyarısında bulundu.

Sigortacılar müşterilerini araçların güvenliği amacıyla gâh geçerliliği müdellel aplikasyon üstüne teşvik ediyor. Aracınızın güvende olması üzere açacak cihazınızı güvende ve aracınızın dışında tutmanız, direksiyon kilidi kabil dulda önlemlerine envestisman yapmanız, açkı strateji cihazları kullanmanız ve park ettiğiniz alanla ilişik ekstra titiz olmanız bu yöntemlerden bazıları.

Pandemide yaşam güvencesi satışları yükseldi

 

Siber güvenlikte meslek açan sigorta uygulaması

 

Fitch sigorta şirketine verdiği kredi notunu hoşgörüsüz çekti

 

Share: