Sigorta şirketi Aegon’un satışı çıkmaza girdi

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ DUYUM SERVİSİ

Geçtiğimiz Teşrinisani ayında Hollandalı sigorta şirketi Aegon, Macaristan, Polonya, Romanya ve Türkiye’deki sigorta, tekaütlük ve sağlık yönetimi işletmelerinin Vienna Insurance Group AG’ye (VIG) satıldığını duyurmuştu. Insurance Business’ın haberine göreyse demincek uyuşma Macaristan pazarında tıkandı.

VIG, Macaristan İçişleri Bakanlığı’nın Aegon şirketlerinin benzeri yabancı yatırımcı aracılığıyla satın alınmasını reddedildiğini bildiren tıpkı kararname yayınlandığını bildirdi. VIG konuyla ilişik daha ince bire bir izah yapmadı.

Aksaklıklara tepki gösteren Avusturyalı sigorta şirketi, şu ifadelere vadi verdi: “Izin sürecinin tıpkı parçası namına Vienna Insurance Group Ocak 2021’den bu yana mesul Macaristan Maliye Bakanı ile yapıcı görüşmeler gerçekleştiriyor. Kararname, bugüne kadarki görüşmelerin seyriyle çelişiyor. Vienna Insurance Group bu sorunun yakın gelecekte olumlu aynı şekilde çözülmesini bekliyor.”

Finansgundem.com’un derlediği bilgilere bakarak, CEO Elisabeth Stadler aynı apayrı açıklamasında, VIG’nin 1996 yılına raci Macaristan’daki varlığını vurguladı. Stadler, “Macaristan ile olan bağlarımız tarihî kendisine büyüdü ve değme ant karşılıklı takdirle karakterize edildi. Çeyrek Altın asırdır Macar ekonomisine başarıyla envestisman yapıyoruz” ifadelerine düzlük verdi.

beraber, gelişmeyi strateji eden Aegon, bey işlemini bloke etmek için VIG ile çalışmaya bitmeme edeceğini söyleyerek kendi sürümünü yayınladı.

Ray Sigorta’nın sahibi Aegon’u satın aldı

 

Aviva Investors patronlara henüz bir iki aylık istiyor

 

Müstakil Erdoğan AvivaSA GMY görevine getirildi

 

AXA, Generali’ye sabık bozuk yöneticisini aktarma ediyor

 

Share: