Sigorta sektöründe tarihi toplaşma hayali suya düştü

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ ISTIHBARAT SERVİSİ

Sigorta devleri Aon ve Willis Towers Watson ESIR Doğruluk Bakanlığı’ndan onaylama alamamasının peşi sıra kuma aynı anlaşmayla dev müşareket evliliği planını tevkif kararı aldı.

Devasa muhassala önceki kendisine 9 Mart 2020 tarihinde duyurulmuştu. Sonuç 16 ay süresince, sigorta devleri düzenleyici kurumların oluşturduğu engellerle karşılaştı. Bileşke üzere Avrupa Komisyonu’ndan müsaade alan iki dev şirketin anlaşması BENDE Türe Bakanlığı’nın tröst karşıtı sav açmasıyla eğlenme noktasına gelmişti.

Aon CEO’su Greg Case konuyla ait açıklamasında şu ifadelere meydan verdi: “Türe Bakanlığı’nın pozisyonu, tamamlayıcı işletmelerimizin ekonominin geniş ve kompetitif alanlarında hareketlilik gösterdiğini göz ardı ediyor. Birleşmenin müşteriler yerine kuma teceddüt oluşturabilme yeteneğimizi hızlandıracağından eminiz, ancak davanın hızlandırılmış tıpkı çözümünün sağlanamaması bizi bu noktaya getirdi.”

Insurance Business’ın haberine bakarak 16 maaş planın sona ermesine rağmen, Aon ve Willis Towers Watson şirketleri ortada rastgele iğbirar namevcut kabil görünüyor.

Case açıklamasında, “Son 16 ay içinde meslektaşlarımız, Aon United stratejimizi ilerletmek üzere potansiyel zorlukları fırsata dönüştürdü. İnovasyon geçmişimizi temel aldık, temel finansal ölçümlerimize karşı büro lideri başarım ve artma sunmaya devam ettik ve on yılı fazla aynı süredir arz hayat dolu etkin katılımı ve azrail düşüncesiz tebligat puanları ile ilerlemeye bitmeme ettik. Willis Towers Watson’a ve bu süreçte tanıdığımız kadro üyelerine olan saygımız elan da arttı” ifadelerine düz verdi.

Ayrımsız şekilde Willis Towers Watson CEO’su John Haley dahi konvansiyon süreci süresince tanıdığı Aon’daki meslektaşlarına teşekkürlerini ve “koyu saygılarını” dile getirdi. Haley açıklamasında şu ifadelere düz verdi:

“Ekibimizin dayanıklılığı ve şirkete olan bağlılığı bizim hava ve yiğitlik kaynağımızdır. Çalışanlarımız Willis Towers Watson’ın, müşterilerimize bireysel, risk ve sermaye sigortası alanlarında henüz mebzul hizmet verebilmek amacıyla avcı benzeri ayar müzayede önerisini hayata buyurmak amacıyla çalıştılar. Bundan ahir süreçte, odak noktamız olan meslektaşlarımıza, müşterilerimize ve hissedarlarımıza olan bağlılığımız bitmeme ediyor. Dünyanın ciharıyek yanındaki işletmelerimizle zinde ayrımsız şekilde rekabet etmek üzere iyi benzeri konumda olduğumuza ve pazara heybetli yenilikler sunmaya devam edeceğimize inanıyoruz.”

Toplaşma anlaşmasının feshedilmesinin peşi sıra seçme iki firma üstelik bundan sonraki süreçte hür ilerleyecek. Aon anlaşmanın iptali gerekçesiyle Willis Towers Watson’a 1 bilyon dolar halel ücreti ödeyecek. İki şirket dahi 2021’mağara ikinci çeyreğine ilişkin dengelem açıklamalarında henüz çok güncelleme ve finansal görünüm sağlayacak. Aon’un bilanço paylaşımını 30 Orak Ayı’dahi, Willis Towers Watson’ınsa 3 Ağustos’ta yapması bekleniyor.

Finansgundem.com’un derlediği bilgilere göre Willis Towers Watson’ın hisseleri, Aon ile önerilen birleşmeyi sona erdirme kararının ardından, yüzde 9 oranında düşüş kaydetti. Şirketin etraf değeri kestirmece 2,6 milyar dolar düşerek 26 milyar 500 milyon dolara geriledi.

Aon’dan 30 milyar dolarlık dokunulmazlık teklifi

 

Tesco Bank eksiksiz bireysel hesapları kapatıyor

 

Philip Morris sigara satışını sonlandıracak

 

Share: