Sigorta sektöründe şanlı satın alma

Avrupa’nın arz büyük sigorta şirketlerinden biri olan ve yaklaşık 50 ülkede hareketlilik gösteren Generali, Credit Agricole’nin esenlik şirketini 435 milyon euroya satın alıyor. Generali, Credit Agricole’nin keyif sigortası işletmesi La Medicale’yi 435 milyon euroya satın almakta anlaştığını açıkladı.

Fransız bankacılık grubu Credit Agricole, tıpkısı süredir sigorta sektöründeki iştiraklerini satıyor. İtalyan sigortacı, anlaşmanın sigortacıların mali gücünü ölçen ifa gücü oranı üzerinde yaklaşık 4,3 puanlık inatçı aynı yüklülük beklediğini bildirdi.

Generali’den sözleşme sonrası yapılan açıklamada, “La Medicale’nin tamamlayıcı becerileri ve uzmanlığı, Generali France’a muhteşem ayrımsız alıcı segmenti olan esenlik profesyonelleri ile dinç tıpkısı muamele kurma fırsatı sunarken, münasebet lideri bir markadan yararlanma fırsatı sunacak” denildi.

Generali yaptığı açıklamada, bu sene tamamlanması beklenen işlemin tıpkı parçası kendisine, Credit Agricole’nin Predica işinin Generali’ye, La Medicale vasıtasıyla satılan poliçe sahibinin ölümü halinde ödeme özne bir poliçe portföyü satacağını belirtti.

Milyarderlerin ‘Generali Sigorta’ savaşı

 

Binance’den bilgisayar korsanlarına alın sigorta fonu

 

Share: