Sigorta sektöründe bir geçmiş: Yeşil arbitraj

Mal sektörü, yeşil tutum, yeşil finansal ürünler ve çevreci yatırımlara daha şişman önem vermeye başladı. Bu kapsamda, AXA kurumsal yatırımcılara yönelik sektörün evvel yeşil anamal tıpkısı arbitraj ihracını gerçekleştirdi. 1 milyar euro tutarındaki tahvillerin vadesi 2041. 20 sene vadeli kağıtlara almanak yüzde 1.375 oranında repo ödenecek. AXA’nin tahvillerine Avrupa genelinde ağırlıklı görünmek için dirlik yöneticileri, sigortacılar ve tekaütlük fonları kalkmak üzere 100’den çok kurumsal yatırımcı talep gösterdi. AXA, bu ihraçla gelişigüzel yeşil envestisman hedefini 2023 yılına büyüklüğünde 25 milyar Euro’ya yükseltti.

Finansgundem.com’un yaptığı derlemelere göre acun genelinde bugüne büyüklüğünde çıkarılan yeşil tahvil tutarı yaklaşık 800 bilyon euro.

AXA Saksı Riziko ve Envestisman Sorumlusu Alban üstelik Mailly Nesle, AXA’nın, iddialı abuhava stratejisi benimseyen öncü mal şirketlerinden biri olduğunu belirterek, “İklim finansmanı için yıpranmamış standartlar belirlemeye ve bu dirlik sınıfının bitmeme eden büyümesine katkıda bulunmaya bitmeme edeceğiz” dedi.

İtalya’da ara kazanç ihraçlarına 123 bilyon euro’luk öneri

Aviva’nın beklediği komutan gerçekleşti

Sağlık fonundan yenilenebilir erke yatırımı

 

Share: