Sigorta poliçelerinde karşılık artışları yolda

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ HABERLER SERVİSİ

Avustralyalı genel sigortacılık şirketleri sürekli bağan faiz ortamının illet olduğu azalan envestisman getirilerini önlemek için sigorta poliçesi getirilerini güçlendirmeye çalışacaklar. Insurance News’te düzlük düz haberde Asya Pasifik bölgesindeki diğer rakip umumi sigorta şirketlerinin de eş ayrımsız izleme izlediği belirtiliyor.

Emniyet kıymetlendirme kuruluşu Fitch’mağara en son yayınladığı rapora bakarak Asya Pasifik’teki sigorta şirketleri daha uzun vadeli sigorta alanlarında elan bağan prim stratejisini benimsiyorlar.

Raporda, yaşam güvencesi dışındaki bağan vadeli sigorta poliçeleri alanlarının sektörde pandemi krizinden en beş altı etkilenenler olma ihtimalinin efdal olduğu belirtiliyor. Detaylı vadeli programları olan hanay dışı sigortacılar ve reasürans şirketlerinin poliçelerde misilleme etme yeteneklerininse maruz kaldıkları rakiplik baskısına mecbur olacağı belirtiliyor.

Finansgundem.com’un derlediği bilgilere göre sigorta şirketlerinde tutkun envestisman görünümünün oluşturduğu yüklülük, poliçelerden elde edilen kârları sektörün tamamında henüz makro ayrımsız konuma getirdi.

Sigortacılar, eşit artışları aracılığıyla beis oranlarını düşürmeye ve operasyonları kolaylaştırarak harcama oranlarını düşürmeye odaklanıyorlar.

Ancak, toprak ekonomileri henüz pandemi öncesi seviyelerine dönmemiş olduklarından prim zamlarının kapsamı karşılanabilirlik kısıtlamalarına bağımlı olacak.

Fitch Ratings Sigorta Birimi Umum Müdür Yardımcısı Kanishka üstelik Silva Avustralya’birlikte sigorta poliçeleri prim oranlarının ayrımlı birimlerde sertleşmeye bitmeme edeceğini belirtti. De Silva, “Bazen sınıflar üzere, akıllıca bedel muhteşem bire bir husus olduğundan bu artım henüz kademeli olacaktır” dedi.

Sigorta uzmanı açıklamalarında, “Baktığınız tabloda asıl hedeflenen sigorta poliçelerindeki fiyatların tazminat taleplerindeki enflasyonu karşılamak üzere yeterli olmasıdır. Fakat sigortacıların rekabet baskılarına ilgi edeceklerini ve birim sayısının korunmasının bile dikkate alınacağını hesap pusulası ediyorum” öngörüsünde bulundu.

Raporda, detaylı vadeli sigorta işletmelerine ehil yaşam sigortası dışı sigortacıların, yatırım gelirleriyle gelecekteki sigorta tazminatı ödemelerini finanse etmek üstüne az kalacağına ilgi çekiliyor. Bu nedenle sigortacıların rezervlerini güçlendirmeye yönelme olasılığının faziletli olduğu belirtiliyor.

Fitch raporunda, “Sigortacılar genellikle uzun vadeli sigorta yükümlülüklerini diremek üzere mufassal vadeli tahvillere yatırım yaparlar. bununla birlikte, sakıt yatırım gelirleri risk oluşturmaya devam ederken, gelişmemiş vadeli performansı doldurmak için sıkı artan ihtiraz miktarlarının serbest bırakılıyor. Primlerin gelecekteki talepleri karşılamak için ehliyetli olmasını hatırlamak kârlılığı koruması için kilit öneme sahiptir” ifadelerine vadi verildi.

 

JP Morgan, dolarda yükseliş beklentisini korudu

 

Dev fintek sigorta alanına giriyor

 

Generali AXA’nın Malezya birimlerini satın alacak

 

Share: