Sigorta çalışanlarının can kuşu sağlığı tehlikede

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ HABERLER SERVİSİ

İçerisinde bulunduğumuz yıl birçok kişinin ruh sağlığının ve refah seviyesinin teste tâbî tutulduğu bire bir dönemdi. Halen çözülmesi gereken ırki müsavatsızlık sorunun altını çizen içtimai hareketler ve doğal afetlerin güneş tacı virüs salgınıyla birleşmesiyle bedelleri temas zamankinden henüz fazla oldu hayatın rastgele alanını etkiledi. Bütün bunların konusunda yaklaşmakta olan KÖLE seçimlerinin bütün dünyada ayrımcılığı arttırmasıyla birlikte kontrolden çıkan olaylar aşılması yumruk bir ruh üzere görülebilir.

Insurance Business yazarı Alicja Grzadkowska korona virüs salgınıyla birebir savaşmakta olan afiyet çalışanları büyüklüğünde olmasa dahi sigorta sektörünün bile bu süreçten olağandan dokunaklı aldığını belirtiyor. Grzadkowska yazısında, sigorta sektörü çalışanlarının Kovid-19’un özlük işletmeleri ve yaşamları üzerindeki etkileriyle başa çıkmanın beraberinde bu süre süresince sigortalıların karşılaştıkları zorluklarla bile bir numara vasıtasız maruz kaldıklarını belirtiyor. Bu ortam bu sigorta çalışanlarının can kuşu sağlığını zora sokuyor ve sigorta patronlarının birlikte çalışanlarının refahına etkili ayrımsız şekilde odaklanmalarını gerektirdiğini gösteriyor.

İşletmeler üzere mental müşavirlik hizmetleri veren İngiltere merkezli firma Mental Health mağara Business’ın CEO’akarsu Claire Russell, Deloitte’ın araştırmasını meni ederek İngiltere’dahi ruh sağlığı harcamalarının bildirme çok olduğu sektörlerin finans, sigorta ve emlak işletmeleri alanında olduğunu belirterek, “Bunun sektörde rahat olan firez biçimiyle çokça aşkın ilgisi var” ifadelerinde bulunuyor.

Sigorta sektörünün bu listede saha almasının nedenlerinden bazıları arasında çok teferruatlı düzentileme saatleri, işyeri baskıları ve makro sorumlulukların yanı sıra, tarihsel yerine, sigortanın eş egemen aynı endüstri olması ve erkeklerin anadan görme kendisine kadınlara bakarak ruh bilimi esenlik sorunlarına açım ihtimalinin çokça henüz bağan olması. Buna rağmen sigorta çalışanlarında işyerinde mesail hakkında konuşmamak bir norm halini almış durumda ve çalışanların tasalı olduklarını hissettiklerinde eve giderken işyerindeki parçalanmamış sorunları arkada tasarruf etmek kadar tıpkısı eğilimleri var.

Serencam bir yıl içinde sigorta işletmelerinin can kuşu sağlığını çoğaltmak için değişik çağrılar yapıldı. Avustralya’bile, göz temsilcileri Zürih Life & Investments’ın karı sahipliğini yaptığı andıran günlü liderler forumunda finansal danışmanların ruh sağlığını henüz serbest benzeri şekilde çoğaltmak üzere iki taraflı ve eşgüdümlü bir yaklaşım çağrısında bulundu. Konferanstan mevrut mefret tıpkı plan, danışmanların ruh sağlığını tutma çabalarına rağmen, mütehammil haddinden fazla organizasyonun intihar tehditleri veya gerçeklik sıkıntılarla başa geçmek için eğitilmemesi zımnında tıpkısı boşluğun oluştuğuydu.

Aslına bakılırsa ruh sağlığı sorunlarının nazik bire bir kısmı çalışanların müşterilerine hele korona virüs süreci ve işten atılmalar üzerine yardım edildiği sürece odaklanıyor. Zira referans veren sigorta profesyonelleri dahi benzeri risklerle yüz yüze kalıyor. Örnek yüklemek icabında KUL, İngiltere, Avustralya, Fransa, Almanya, Yıpranmamış Zelanda ve Singapur’dan 2 bin çalışanın dahil olduğu Qualtrics araştırmasına göre çalışanların %41,6’sının can kuşu sağlığı güneş tacı virüs salgınından bu yana çökmüş durumda.

Son aylarda sigorta şirketleri çalışanlarının hangi düşündüğünü ve ne hissettiğini yoklamak amacıyla çalışanların hisse senedi arkadaşlarıyla bağlantı kurabildiği, haftalık görüntülü aramalar veya düzenli anketler yaparak firmaların bu süre zarfında moralleri efdal burulmak için çabalama gösterdiği görülüyor. Fakat sigorta çalışanlarının ruh sağlığı bahis konusu olduğunda yüz yüze mahiyet sorunlar için küşade tıpkı ağız dalaşı yapılması gerekiyor. Şirketlerin cuma akşamı mevhum içeceklerle eğlendiği konuşmalar hesabına gerçeğin ele alındığı elan stresli ancak sorunların çözülmesi için mukteza olan konuşmaların yapılması gerekiyor.

CBI: İngiliz finans şirketleri ilk defa nikbin

 

Moody’s’den sigorta şirketlerine mesabe uyarısı

 

Sigorta krizi küresel tedbir zincirini gözdağı ediyor

 

Share: