Sevgilisine oğullarını öldürten katı annenin cezası belli oldu

Ankara Mağrip 2. Dokunaklı Ukubet Mahkemesindeki duruşmaya, mevkuf esas Güler, eş arkadaşı Terzioğlu ve oğlu Arman Terzioğlu ile canip avukatları katıldı. Duruşmada, asıl için mütalaaya karşı savunma yapmaları amacıyla sanıklara küçümseme verildi. Sanık İbrahim Terzioğlu, tedarik aşamasındaki ifadesinin değiştirildiğini argüman ederek, murafaa huzurundaki savunmasının dikkate alınmasını istedi.

“ÖLÜMÜYLE İLGİLİ BİLGİM YOK”

Maznun Arman Terzioğlu birlikte “Lehimize olabilecek delillere hangi iddianamede ne bile mütalaada meydan verildi. Günahsız olduğum genişlik başında beri herkesin malumudur, bu nedenle beraatımı istiyorum.” dedi.

Maznun temel Fahriye Ertürk Güler ise çocukları Oğulcan Bertan Karaoğlu ve Özgür Çağkan Barış Karaoğlu’ndan çabukluk gördüğünü, bu durumu sevgilisi İbrahim Terzioğlu’na anlattığını belirterek, şu savunmayı yaptı: “Olay tarihinde İbrahim’in getirdiği aymazlık ilacını Hazar’a verdim ama kafasına demirle vurmadım. Çocuğun öldürüldüğünü keşifte öğrendim. Hazar’ı canice hisle öldürttüğüm belirtilmişse üstelik bunu akseptans etmiyorum. Değişik oğlum Oğulcan ise 16 Küçük Ay 2010’bile evden ayrıldı, aynı henüz kendisinden marifet alamadım, ölümüyle ait bilgim namevcut.” Beyanların arkası sıra duruşma heyeti kararını açıkladı.

CEZALAR BELLİ OLDU

Buna bakarak, sanık İbrahim Terzioğlu, iki kardeşi “taammüden kasten vurmak” suçundan 2 defa ağırlaştırılmış müebbet, ana Fahriye Ertürk Güler “öldürmeye azmettirmek” suçundan “nahak tahrik indirimiyle” 48 sene hapis cezasına çarptırıldı.
İbrahim Terzioğlu’nun oğlu Arman Terzioğlu dahi Bağımsız Çağkan Sulh Karaoğlu cinayetine yardım ettiği gerekçesiyle 20 yıl hapse mahkum edildi.

CESETLERİ BAHÇEDE BULUNMUŞTU

İddianameye bakarak, Ankara Mağrip Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla kurulan hususi ekip, 2012’birlikte kaybolan Oğulcan Bertan Karaoğlu ile 2013’te kaybolan Mutlak Çağkan Hazar Karaoğlu’nun öldürülen olabileceğine ilişkin delillere kazanmış, bu kapsamda çocukların annesi Fahriye Ertürk Güler, sevgilisi İbrahim Terzioğlu ve oğlu Arman Terzioğlu 8 Ilk Teşrin 2021’da gözaltına alınmıştı. Esas Güler, ifadesinde, çocukları öldürdükten sonra Ayaş ilçesine sınırlanmış Orta Bereket Mahallesi’ndeki hobi bahçesine gömdüklerini itiraf etmişti. Özge şüphelilerin da bir yöndeki itirafları üzerine başlatılan hafriyat sonucunda Karaoğlu kardeşlerin cesetlerine ulaşılmış, üç sanık karşı da sevgili açılmıştı.

Share: