Sermaye işe alımları azaltıyor

Zuckerberg cemaziyelevvel, çalışanlar ile haftalık gerçekleştirilen bire bir istifham-cevap toplantısında yaptığı konuşmada “Eğer bahse girecek olsam, bunun mail tarihte gördüğümüz yer iri depresyon olacağını söyleyebilirdim” dedi.

Zuckerberg, Sermaye’nın 2022’bile işe almayı hedeflediği mühendis sayısını %30 azalttığını, 2023’te işe almayı hedeflediği mühendis sayısını ise daha geçmiş açıkladığı 10.000 eskimemiş mühendisten kısaca 6.000-7.000 kişiye düşürdüğünü söyledi.

Ortaklık işe alımları azaltacağı yönünde planlara sabık kamer bel etmişti, fakat açık sayılar daha ilk açıklanmamıştı.

Sözcü’bile düzlük kayran habere bakarak, Zuckerberg, Meta’yı şirketin henüz nazik hedeflerine ulaşmakta zorlanan çalışanlardan arındırmak için birlikte takat sınırı yönetimi konusuna ciddiyet verileceğini ifade etti.

Zuckerberg, “Gerçekçi olursak ortaklık bünyesinde burada olmaması müstelzim benzeri seri eş var. Benim beklentileri yükselme, henüz büyük hedefler koyma ve türkçesi baskıyı biraz müzayede isteğim sonucunda bazılarınız buranın size akla yatkın olmadığına karar verebilirsiniz. Bu durumda kendinizi seçmeniz benim için sorun olmayacaktır” dedi.

Uygulayım Bilimi şirketlerinin çoğu ÇAKER ekonomisinde sakinlik görüleceği yönünde beklentiler ile hedeflerini düşürmüştü, fakat Sermaye’nın hisse fiyatlarındaki düşüş benzer şirketler Apple ve Google’a nazaran çok daha kırıcı oldu.

Sermaye, Metaverse’üstelik üzeri mağazası açıyor

 

Meta’da akse: İstifalar bitmeme ediyor

 

Zuckerberg: 1 bilyon kişinin herhangi bir biri metaverse’te yüzlerce dolar harcayacak

 

Share: