Şentop’tan temas mesajı

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Kurban Bayramı namazını Ayasofya-i Yetişkin Cami-i Şerifi’nde kıldı.

Şentop, meze namazını eylemek üzere erken saatlerde camiye geldi. Namazın ardından cami çıkışında basın mensuplarına izah eden Şentop, Türk milletinin ve İslam coğrafyasının Kurban Bayramı’nı kutlama etti.

Bayramın İslam dünyası amacıyla dirilişe açacak olmasını, insanlık amacıyla üstelik hayırlar getirmesini yakarma fail Şentop, “Bizim dinimizde, kültürümüzde iki balaban kortej var. Bunlardan sunma büyüğü bu meze. Gerçekte hac bu alay günlerinde gerçekleşiyor. Arife haset Arafat’ta vakfe vardı. Bugün üstelik haccın diğer menasikini adına getiriyor hacılarımız. Onların duaları üstelik hem ülkemizin, milletimizin iyiliği, huzuru, refahı, istikrarı, barışı amacıyla hem de insanlığın iyiliği amacıyla. Bizim dualarımız de onların dualarıyla bu arada kabul olunan dualar ortada olsun.” ifadesini kullandı.

Talih içre ve dışında milletin huzuru ve vatanın müdafaası için vazifede kâin güvenlik güçlerinin birlikte bayramını tebrik fail Şentop, “Gene şehit ailelerimizin, gazilerimizin, onların yakınlarının bayramlarını tebrik kartı ediyorum. Tanrı bütün şehitlerimize, ölüm fail gazilerimize da rahmet eylesin. Bu bayramda bile onların baştan sona hatırımızda olduklarını izah etmek ve anmak isterim.” dedi.

Şentop, sağ esen, keyifle, huzurla ve barış içerisinde nice bayramlara erişmeyi dilek etti.

Şentop’a küçümseme namazında, Eriştirme ve Altyapı Bakanı Adaletli Karaismailoğlu, Endüstri ve Uygulayım Bilimi Bakanı Mustafa Varank, SELIM Tümen Kadro Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, AK Öğür İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı, AK Tümen İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe birlikte haremlik etti.

Şentop ve beraberindekiler açıklamanın arkası sıra baklava ve değişmez dağıtarak basın mensuplarıyla bayramlaştı.

Kurban Bayramınız mutlu olsun

Aristokrat küçümseme namazını Yüksekova’da askerlerle kıldı

 

 

Share: