Sebep, Aysal ve Şener’e ukubet yağdı

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Istekli Ayak Topu Düzen Bağı Yerleşmiş (PFDK), Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ermiş Sebep ve Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal’a 21’er ahit, Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener’e ise 30 periyot türe mahrumiyeti cezası verdi.
Kurul toplantısının arkası sıra yapılan açıklamaya göre, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Saika’a 28.12.2012 tarihinde pakt resmi internet sitesinde kayran kayran sportmenliğe marjinal meşruhat nedeniyle 21 ahit adalet mahrumiyeti ve 15 bin teklik para cezası verildi.
Galatasaray Kulübü Başkanı Aysal da 27.12.2012 tarihinde pakt resmi genel ağ sitesinde yer kayran sportmenliğe çap izahat zımnında 21 dönme türe mahrumiyeti ve 15 bin lira nakdî ceza aldı.
Trabzonspor Kulübü Başkanı Şener’e ise 27.12.2012 tarihinde pakt resmi internet sitesinde düz alan sportmenliğe çap meşruhat nedeniyle 30 dönem doğruluk mahrumiyeti ve 20 bin teklik para cezası verildiği rapor edildi.
Kulüplere nakdî ceza
Asamble, başkanların yanında kulüplere birlikte dünyalık cezaları kesti. Resmi internet sitelerinde meydan düz sportmenliğe yeraltı açıklamalar zımnında Fenerbahçe ve Galatasaray kulüplerine 50’şer bin, Trabzonspor Kulübü’ne ise 65 bin liralık para cezası verildi.

Share: