Sanal aksata için bakir iri

MasterCard, Provus ve ING Bank işbirliği ile 4 bin 500 üye aksiyon yeri ve 10 binin üstünde mir noktasıyla iri benzeri ekosistemi içinde barındıran ininal kurnaz, dünyanın değme yerinde meri ön ödemeli benzeri karttan fazlasını sunuyor. “İnternetten İndirimli Ahzüita Kulübü” fikriyle yola çıkılan ininal karta, herhangi bir başvuru süreci yaşamadan, PTT ve Samsung mağazaları ilkin gelmek üzere, Türkiye’nin önde mevrut birçok uyumsuz koca noktasından kolaylık sahip olunabiliyor. Akıllı alışveriş kartı ininal, internette sakıncasız, kılgı ve iskontolu ahzüita imkanı sağlıyor. 
Alışverişin tenzilatlı, sakıncasız ve ameliye yolu
Civar ödemeli ininal iri sayesinde, bankacılık sistemi dışında mütezayit ve itimat kartı ile internet üzerinden alışveriş yapma konusunda duygun kullanıcılara bile internetten ahzüita yapabilme şansı sunuluyor.
İnternetin yanı sıra dünyada MasterCard logosu bulunan milyonlarca noktada kullanıcılarına aksata keyfi sunan ininal karta gelişigüzel vesika gerekmeksizin yahut bir banka hesabına sınırlı olma zorunluluğu bulunmadan hemencek ulaşılabiliyor. PTT ve Samsung mağazalarında 25 TL ile 300 TL arasında haşiv yapılabilen kart amacıyla ayda yalnız 1 TL faal tutma ücreti ödenerek 5 TL karşılığında cemaat olunuyor. Eskimemiş ödeme sistemiyle kullanıcılarına ayrımlı bir mütenavip sunan ininal, dolay ödemeli kartın yanı sıra benzeri zamanda bağış kartı kendisine de kullanılabiliyor.  Çokça yakında takatli haddinden fazla eskimemiş özelliğin ekleneceği ve ahzüita merkezleri işbirliklerinin hayata geçeceği ininal sebebiyle hem zaman hem bile dönemsel kampanyalar üzerinden iskontolu aksata fırsatı bulunuyor.
Tasavvur 2014 yılında 1 milyon karta yansımak
Türkiye yapılanmasının ardından yurtdışı ofislerini hayata geçireceklerini dile getiren ininal Umumi Müdürü Ahmet Işık, 2014 yılı amacıyla deneyli hedefinin 1 milyon olduğunu vurguladı. Antrparantez zorlu çokça küresel marka işbirliklerinin olacağını de dile getiren Işık, dünyada nazik rica gören bu kartların mümasil benzeri zamanda Türkiye’bile üstelik balaban arzu ve göreceğine inandıklarını dile getirdi. Provus Umumi Müdürü M. Bronz Daşar ise ininal kartlar hakkında şöyle konuştu: “ininal, öncelikli ve hususi yerine internetten iskontolu alışveriş yapmak amacıyla tasarladığımız,  fakat sadece internet ile mecbur kalmayıp ihtiyacınız olan seçkin noktada kullanabileceğiniz bir bilgili. Mastercard ve ING Bank ortaklığıyla hayata geçirdiğimiz bu bilgili sisteminden anlamak üzere vezneci hesabınız olmasına lazım duyulmadan, size hususi tanımlanmış limitlerle kullanabilecek evet dahi bağış edebileceksiniz. Dünyanın gelişigüzel durumunda tenzilatlı aksata yapabileceğiniz ininal kartlar, yurtiçi ve yurtdışında binlerce markada size özel indirimler sağlayacak. Başta MasterCard ve ING Bank kalkışmak için, cümle hisse senedi ortaklarımızla işbirliği yapmaktan periferi mutluyuz.”
MasterCard Güney Maşrık Avrupa Umumi Müdürü Mete Cenup, “Ülkemizde elektronik ticarette değme sene ortalama yüzde 50’lik büyüme yaşanıyor, fakat halen e-ticaret potansiyelimizin çokça adi ayrımsız bölümünü gerçekleştiriyoruz. Türkiye’nin 2023 hedefleri doğrultusunda, dünyanın sayılı ekonomileri arasındaki yerini sağlamlaştırması için e-ticaret lokomotif sektörlerden biri olacak. Bu nedenle MasterCard yerine e-ticarete hususi ehemmiyet veriyoruz ve sunduğumuz iz ve teknolojiler ile e-ticaretin çabuk, sakıncasız ve bayağı bire bir şekilde gelişmesine yardım sağlamayı amaçlıyoruz. Zaman tanıttığımız ininal kartın dahi hem yenilikçi yapısı, hem de tüvana işbirlikleri sayesinde kısa sürede büyük muvaffakiyet kazanacağına ve yurtdışına örnek olacağını düşünüyoruz.” dedi.
ING Bank Bireysel Bankacılık Pazarlama & Özel Bankacılık Umum Müdür Yardımcısı Cenk Tabakoğlu: “ING Bank yerine almaç odaklılığın tanımı bizim için haddinden fazla açık. Onlara en andıran noktada; çarpık çurpuk ulaşılabilir girmek ve kullanımı gösterişsiz ürünler sunmak. Kısaca iki ay evvel lansmanını yaptığımız PTT işbirliğimiz bu stratejimizin çok açık bire bir göstergesi. Çıktı müşterilerimize 1300 şubeden ulaşıyoruz. Bugün sizlere duyurduğumuz işbirliğiyle ise imdi daha da fazla noktadan müşterilerimizle buluşacağız. ininal’ın en eke özelliği şen ulaşılması Samsung mağazaları ve PTT gibi ferah noktalardan cemaat olunabilen bu deneyli ile müşterilerimiz gelişigüzel e-tecim sitelerinde indirim fırsatlarından yararlanacak” dedi.
BKM’nin e-ticaret sektörüne ait verilerini paylaşan Tabakoğlu;  “2008 yılında cemi kartlı işlemler zarfında her 100 TL’lik alışverişin 5 TL tutarındaki bölümü e-tecim üzerinden gerçekleştirilirken, 2012 yılında bu rakam 9 TL’ye yükseldi; 2023’te ise 18 TL’ye yükselmesi öngörülüyor. 2008 yılında 143 TL olan işlem başına ortalama tutarın ise 2012’da 193 TL’ye ulaşması dikkat çekiyor. Bu verilere göre Türkiye’dahi gelişimini hemencek sürdürmekte olan e-tecim sektöründe, kartlı ödemelerin 2012 yılını 157 milyon prosedür adedi ve 30 milyar TL ifa tutarı ile kapatması öngörülüyor. 2023 yılının 600 milyon nüsha muamele ve 356 bilyon TL tutarında ödeme ile sonlanacağı aritmetik ediliyor” dedi. Çıktı herkesin zamanı gitmek adına ihtiyaçlarını yeryüzü gelişmemiş ve sunma artağan yoldan karşılamayı istediğini belirten Tabakoğlu, alelhusus bankaların bu değişimdeki rolünün büyük olduğuna dikkat çekti. Bu çerçevede ING Bank kendisine, ininal projesinde düz alarak Türkiye’birlikte bu dönüşümün heybetli adımlarından birisini atmaktan ve tekrar kapsamı itibarıyla sektörde benzeri fark yaratmaktan kıran bahtiyar olduklarını anlatım etti.
“Türkiye’nin ardından hedefimiz Türkçe Cumhuriyetler ve Ortadoğu”
İlk hedeflerinin gelişen e-tecim dinamikleri ve potansiyeli ile genel ağ üzerinden aksata yapmayı elan görgüsüz ağıl ilam etmek ve henüz serbest kitlelere duyurmak olduğunu belirten Ahmet Işık, “Tüketicilere kâr sağlayacak dolay ödemeli kart ve bağış kartı ihtiyacını görerek ve kâin ödeme sistemlerine mütenavip bire bir çözüm arz etmek üzere hayata geçirdiğimiz ininal kartı, Türkiye’nin peşi sıra Türki Cumhuriyetler ve Ortadoğu pazarında büyütmeyi arzuluyoruz. Elden Türkiye’yi hedefleyen bir proje olmadığı amacıyla iki sene boyunca envestisman sürecimiz bitmeme edecek.” açıklamasında bulundu.

Share: