Saklı Yazı paralarda sert düşüş! Derece kayıpları hızlandı

Rusya ile Ukrayna arasındaki gerilimin artması ile serencam 10 gündür satıcılı aynı azimet izlenen kripto mal piyasalarında, Rusya’nın Ukrayna işgalini yöntemince başlatmasının peşi sıra düşüşler ivme kazandı.

Yatırımcıların dünya çapında riskli varlıklarda eş pozisyonu alması ile düşüş eğilimini sürdüren Bitcoin, zaman 35.000 doların altını gördü. Bitcoin, saat 15.00 bakımından düne bakarak 6,2’lik düşüşle 35.300 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Tıpkısı bambaşka öne sâdır saklı yazı servet birimi Ethereum’un fiyatı de yüzdelik 10’un üzerinde ayar kaybederek 2.300 dolar sınırına büyüklüğünde indi. Ethereum, şu dakikalarda 2.370 dolar seviyelerinden kamera buluyor.

Analistler, Rusya’nın Ukrayna işgalini yöntemince başlatmasının toptan ölçekte risk algısını artırdığını ve yatırımcıların emin liman yerine nitelendirilen varlıklara yöneldiğini bildirdi.

Doların diğer para birimleri karşısında ayar kazanmasının birlikte aksi etkilediği kripto para piyasasında, küresel ölçekte merkez bankalarının tahminlerden elan hızlı sıkılaşabileceği beklentileri ile Son Teşrin 2021’den bu yana satıcılı aynı durum izleniyordu.

Analistler, Rusya-Ukrayna krizine ait gelişmelerin fiyatlamalar üzerinde belirleyici olacağını belirterek, bugün antrparantez ÇAKER Merkez Bankası ve Avrupa Model Bankası yetkililerinin açıklamaları ile KÖLE’de büyüme verilerinin takip edileceğini kaydetti.

Bitcoin kışı ne ahit bitecek?

 

Savaştan serencam zaman haberler…Kiev’de eskimemiş patlama

 

Piyasalar allak bullak oldu: Altın fırladı

 

Share: