Saklı Yazı oyunlar kariyer bıraktırıyor

Discord kanalı marifetiyle başlatılan AnubisDAO, Alchemistcoin’mağara akışkanlık önyükleme protokolü (LBP) Copper ile yaklaşık 13.256 ETH topladı. Hangi var kim bu fonlar, LBP’ye aktarıldıktan tahminî 20 saat bilahare beklenmeyen tıpkısı şekilde farklı bire bir adrese aktarıldı.

CNBC, AnubisDAO’ya az daha 470 bin dolar kaptırdığını tez fail tıpkısı yatırımcıyla konuştu. Brian Nguyen ünlü yatırımcı, “önce satın şike, sonraları araştır” zihniyetiyle cereyan ettiğini ve kaybın “serencam basamak üzücü olduğunu” açıkladı.

Nguyen, köpek temalı bazen tokenlerin yatırımcılarının son zamanlarda elde ettiği gök bilimsel kârları gördükten bilahare, benzeri ayrıksı köpek temalı proje olan ve Twitter’ın önde gelen anonim DeFi destekçilerinden “0xSisyphus” aracılığıyla tanıtılan AnubisDAO’nun gururlu gözüktüğünü belirtti.

Anubis, Akdarı mitolojisinde ölüm ve muhalif dünyası tanrısının Yunanca adıdır ve koca vücudu ve kapik kafasıyla betimleme edilir.

Yatırımcılar, OlympusDAO’nun kapik temalı fork’u olan AnubisDAO vasıtasıyla gerçekleştirildiği düşünülen rug pull dolandırıcılığında yaklaşık 57 milyon dolar değerinde Ether kaybetmiş üzere gözüküyor.

0xSisyphus, AnubisDAO’nun oluşturulması ve başlatılmasına ilgili ince beş altı çizelgesi paylaştı ve hem ABD hem üstelik Hong Kong’daki güven güçlerine yardımcı olduğunu kanıt etti.

İçeriden tıpkısı gelişim mi?

0xSisyphus’a göre Shiba Inu’dan esinlenilen OlympusDAO fork’u, PebbleDAO proje üyeleri ortada 26-27 Ilk Teşrin beyninde kararlaştırıldı.

Proje için Telegram grubu 27 Teşrinievvel’da oluşturuldu ve önceki altı üyenin tamamı PebbleDAO’dandı. Sonraki dönem, anonim kurucu üye “Beerus”un LBP’yi kullanmasına karar verildi. 0xSisyphus, bunun eleştiri tıpkısı yazık olduğunu düşünüyor:

Bu, nazik bir hataydı. Çoklu imza cüzdanıyla gerçekleştirilmeliydi.

LBP’nin 29 Teşrinievvel’de kapatılmasına saatler kaldığında, Beerus “aynı PDF’den ızdırap amaçlı tıpkısı bağlantıyı açtığını” ve LBP’nin başlatılması için geçer hususi anahtarların ifşa olduğunu argüman etti. Hızlı Hızlı sonra protokolden 13.556 Ether çekildi. Hangi var kim Beerus’un kişisel cüzdanındaki paralar ise durumunda ve arama altında gözüküyor.

0xSisyphus, düzenlilik araştırmacılarının söz konusu PDF’yi dahi incelediğini ve Beerus’un kanıt ettiği kabilinden üzücü amaçlı benzeri angajman bulunamadığını açıkladı.

Ana kimlik bilgileri toplanan ve Twitter’üstelik bile kısmen paylaşılan Beerus, sonraki zaman bilgisayarlardan birini Hong Kong polisine teslim etti.

0xSisyphus, vakayla ilişkili adreslerin Coinbase’e ETH gönderdiğini ve borsanın da ebat karşı bilgilendirildiğini ekledi.

Share: