Saklı Yazı nukut borsaları takibe aldı

Meram S. isimli yatırımcı, bitcoin ve bir nice kripto dünyalık gurur satımı işlemlerine vasıtalık eden tıpkısı firma üzerinden yıllarca aksata yaptı. Yapılan hatalı bir muamele ise işleri bambaşka noktaya getirdi. İşlem sonucu Bitcoin iadesi yapmayan zat ve iştirak mahkemelik oldu.

CABA YATAN BITCOIN’İ İADE ETMEDİ

Sabahleyin gazetesinde kayran düz habere göre, hesaba yanlışlıkla bedava mal yükleyen müşareket, ‘“Fazla mülk verdik, iade vücut” dese birlikte yatırımcı “Aşkın para almadık” dedi. Müddeiumumilik ise bir nice saklı yazı dünyalık yatırımcısını ilgilendirecek tıpkısı davaya imza attı. Caba yatan Bitcoin’i iade etmeyen yatırımcıya ‘Kaybolmuş veya yazık sonucu ele geçmiş kayıt üzerinde tasarruf’ suçundan sorun açtı.

Kasıt S.’nin bitcoin namına kavisli bir şekilde para gönderimi yaptığını belirleme eden iştirak, bin 656 teklik değerine balya gelen bitcoinin iadesini istedi. Bitcoinin iadeli edilmemesi için ortaklık yatırımcısından şikayetçi oldu.

HAKKINDA SORUN AÇILDI

Dosya İstanbul Küçük Asya Cumhuriyet Altını Başsavcılığı Uzlaştırma Bürosu’na geldi. Fakat parayı iade etmeyen Garaz S. ile parayı kavrayışsız isteyen ortaklık uzlaşamadı. Bunun üzerine anket savcısı Z. Görünme Akbulut birçok kripto mülk yatırımcısını ait tıpkısı davaya imza attı. Adına üstelik yatan parayı şirkete hoşgörüsüz vermeyen Meram S. hakkında ‘kaybolmuş yahut hata sonucu ele esbak pırtı üstünde tasarruf’ suçundan sav açtı.

Benzeri yıla büyüklüğünde cezaevi cezası istemiyle hakkında dava açılan maznun Murat S., İstanbul Küçük Asya 8.. Esas Ukubet Mahkemesi’nde hakim karşısına imdi.

Savunmasında hesabı annesi Zeynep S. namına kestirmece 2 sene geçmiş açtığını ancak hesabın kontrolü ve gayrı işlemleri kendisinin yaptığını söyleyerek suçlamaları reddeden Garaz S., “Hesaba şirketin belirttiği para yatmadı. Bize de bilmeyerek para yatırıldığına ve bu paranın iadesine ilgili değme hikmet verilmedi, kontrol bile yapılmadı” dedi.

Bayülgen davayı kaybetti tazminatı faiziyle ödedi

 

NFT savaşı: Dev şeriklik sanatçıya sav açtı!

 

Saklı Yazı paralar borsaları takibe aldı

 

Share: