Sakat bireylerin çektiği sıkıntıyı görmek amacıyla sokakta tekerli sandalyeye destek

Engelli bireylerin çektiği sıkıntıyı yararlanmak için sokakta tekerli sandalyeye bindi

Hastalarına destek için tekerli sandalyeyle kaldırımda ilerledi

Fizyoterapist Mustafa Öztürk:

– “Afyon halkı çokça duygun, engelliye yardıma koşarak geliyor”

AFYONKARAHİSAR – Afyonkarahisar’da bir fizyoterapist 3 Ara Acun Engelliler Haset zımnında engellilerin sokakta çektikleri sıkıntılara dikkat koymak ve engelli hastalarına destek olmak için tekerli sandalyeye binerek kaldırımda ilerleyip özürlü rampalarından geçmeye çalıştı.

Afyonkarahisar’da aynı hastanede fizyoterapist namına fariza işleyen Mustafa Öztürk, 3 Aralık Acun Engelliler Haset’nde engellilerin sokakta çektiği sıkıntılara özen sarmak üzere mânialı aynı hastasından aldığı tekerlekli sandalyeyle kaldırımda ilerledi. Sakat hastalarına destek olmak acıyla böyle bire bir uygulama yapan Öztürk’ün bu hareketi yürüyemeyen ve hayatını sakat yerine sürdüren hastalara balaban maneviyat oldu. Özürlü hastası çok olduğu amacıyla onların tedavisi sırasında maneviyat ve motivasyona çok ihtiyaçlarının olduğunu kaydeden Öztürk, “Dün 3 Açıklık Dünya Engelliler Haset’ydü. Kul böyle benzeri günde hastalarıma elbet destek olabilirim, onların çektikleri sıkıntıyı bittabi anlatabilirim düşüncesiyle yürüyemeyen ayrımsız hastamdan tekerlekli sandalye aldım. Kaldırımlarda engelliler üzere haddinden fazla aşkın bariyer olduğunu görüyordum ve buna özen kısaltmak istedim. Engelli rampaları ya karışma ediliyor, yada ihtiyaca cevap veremiyor. Engellilerin kaldırımlarda ilerlemesi çokça tahakküm. Tığ bunu kendimiz uygulamalı olarak görmüş olduk” diye niteleyerek konuştu.

“Afyon halkı engelliye yardıma koşarak geliyor”

Hele engelliye arkalama üstüne Afyonkarahisar halkını tebrik kartı ettiğini tamlayan Öztürk, “Kıytırık Afyonkarahisar halkı engelli konusunda çok duyar olduğunu bu uygulamayla gördüm. Kaldırımlardan atlarken sistem yardımıma koşuyor, karşıdan karşıya geçerken sürücüler simultane duruyor ve nöbet veriyor. Süfli Afyon halkına engelliye yardıma koşarak geliyor” diye konuştu.

Share: