Sabancı Ventures, beşinci yatırımını Albert Health ile dijital keyif alanında yaptı

Sabancı Topluluğu, yıpranmamış ekonomi odaklı etraflı vadeli tahaccüm stratejisi kapsamında, Sabancı Ana Ortaklık’mağara Kurumsal Kadem Sermayesi Fonu olan Sabancı Ventures eliyle yıpranmamış bir yatırımı elan tamamladı. Böylece Sabancı Ventures, sayısal esenlik alanında sentetik anlak tabanlı hastalık yönetimi ve telesağlık hizmeti platformu geliştiren Albert Health’in hissedarı oldu.

Sabancı Ventures’ın önderlik ettiği envestisman turunda Akportföy, Uygulayım Bilimi Yatırım (TTGV1 Fonu) ve EGİAD (Veli Taze İş İnsanları Derneği) Melekleri’nin katılımı ile toplanmış 1 milyon ABD doları çocuk yatırımı yapıldı. Yapılan envestisman ile Albert Health, klinik doğrulama çalışmalarını hızlandırmayı ve İngiltere başta girmek üzere yurtdışı pazarlarda çoklu süreğen çor yönetimi platformunu genişletmeyi hedefliyor.

Hastaların kronik hastalıklarını yönetmelerini sağlayıcı, ünlü istek tabanlı, sentetik zekaya dair sayısal bir esenlik platformu olan Albert Health, global tıpkısı sayısal hastalık yönetimi şirketi olma vizyonuyla haddinden fazla uluslu tılsım şirketleriyle çor yönetimi ve telesağlık programları geliştiriyor. 2018 yılında kurulan ortaklık hali hazırda 100 binden fazla hastaya bakım veriyor.

Bu yatırımla birlikte 2020 yılında kurulan Sabancı Ventures’ın portföyündeki bütün adım sayısı 5’e, 2022 yılında yatırım yaptığı ortaklık sayısı ise 3’e yükseldi. Sabancı Ventures geçtiğimiz yıllarda Thread Mağara Motion ve Lumnion’a; bu sene ise evcil endişe hep entegratörü kendisine müşterilerine bilim ambarlama ve endişe yönetimi üzere hibrit keder çözümleri sunan Bulutistan ile sentetik zekâ odaklı fikirli araştırma görevlisi hizmetleri üzerine uzmanlaşmış Zack.ai şirketlerine yatırım yapmıştı.

“daha çok da avangart fikirlerin ve girişimlerin destekçisi olmaya bitmeme edeceğiz”

Konuyla ilişik değerlendirmelerde bulunan Sabancı Holding Takip ve İş Geliştirme Kol Başkanı Gökhan Eyigün,Sabancı Topluluğu yerine ‘kullanılmamış ekonomi’ odaklı büyüme stratejimiz kapsamında sayısal teknolojilere yatırımlarımızı çabukluk kesmeden sürdürüyoruz. Geleceği şekillendireceğine inandığımız girişimlere yaptığımız bu yatırımlarla tıpkısı yandan hissedarlarımıza olan sorumluluğumuzu adına getiriyor tıpkı yandan birlikte Ansambl Vaadimiz’de bile belirttiğimiz gibi, dijital teknolojilerin gücüyle daha sürdürülebilir benzeri hayat amacımıza katkıda bulunuyoruz. Bu stratejimiz kapsamında, önümüzdeki dönemde de sorumluluk gücü seçme türlü ülke sınırlarını aşan, küresel değer üretme potansiyeline eş avangart fikirlerin ve girişimlerin destekçisi olmaya bitmeme edeceğiz” dedi.

Mecmu 13 ülkede 7 ayrımlı hisse senedi ortaklığıyla cıvıltı gösteren ve çok uluslu şirketlerle tafsilatlı soluklu iştirak tecrübesine eş benzeri Topluluk olduklarının altını çizen Gökhan Eyigün, Sabancı’nın, yatırımcı adına bu şirketlerde saha almasının, girişimlerin millî ve uluslararası tahaccüm yolculuklarına dahi önemli ulama sunacağını belirtti.

Sabancı Ventures hakkında

· Siber düzenlilik, bireşimli zekâ, erke teknolojileri, mali hizmetler, nesnelerin interneti, materyal teknolojileri ve e-mobilite Sabancı Ventures’ın gerçek yatırım hedeflediği alanlardır.

· İlk etapta 30 milyon ABD $ toplanmış fon büyüklüğüne erbap olan Sabancı Ventures, hem yurt içi hem bile mahdut dışında yatırımlar hedeflemektedir.

· Zürriyet sonrası ve Sıra A aşamalarındaki girişimlere tahaccüm amaçlı yerine 500 bin MEMLUK $ ile
4 milyon ABD $ ortada mütebeddil tutarlarda envestisman yaparak, hissedar olmayı hedeflemektedir.

Sabancı Holding CEO’akarsu Alper: Türkiye ile acun beyninde köprü olacağız

Sabancı Holding, açık başarısız çıkarma hedefi ile sürdürülebilirliğe öncülük ediyor

Share: