Rusya saklı yazı parayı yasaklamayacak; koşullu müsaade verecek

Rusya’da hükümet, kripto mülk birimlerini düzenleyen yasalar amacıyla benzeri söve benimsedi. Eskimemiş politikanın amacı, özel yatırımcıların haklarını güvence altına alırken ve dijital varlıkların suçu finanse etmek amacıyla kullanılmasını engellerken dijital belirteçleri Rusya’nın mali sistemine bütünleşmiş eylemek.

Moskova’dan yapılan açıklamada, “Hükümet, Rusya’daki dijital dünyalık birimlerinin geleceğini belirledi. Bu cins finansal varlıkların dolaşımı ve özel yatırımcıların haklarının korunması, aç piyasanın yekpare katılımcıları amacıyla acımasız yükümlülüklerle celal aracılığıyla düzenlenecek” ifadeleri kullanıldı. Buna göre tamam aranjör mekanizmalar hesabına getirildiğinde, saklı yazı dünyalık birimleri mevcut mali sisteme çalışkan bir şekilde entegre edilecek.

Yatırımcıları “kalifiye” ve “basit ” kategorilerine ayırmanın yanı sıra tasrif, saklı yazı değiş mekanizmaları ve platformlarının bati şekilde düzenlenmesini öngörüyor. Kripto için üs mal birimlerinin çalım satımına sadece saklı yazı mal birimi işlemlerini izleyebilen, bunlara katılan kişileri tanımlayabilen ve beş sene boyunca işlemlerin kayıtlarını tutabilen özel tıpkı sisteme mukayyet lisanslı bankalar yoluyla cevaz verilecek.

Ecnebi kripto borsalarının, mukayyet oldukları ülkede lisanslı olmaları ve Rusya’da bire bir temsilcilikleri olması koşuluyla Rusya’da cıvıltı göstermesine izin verilecek.

Rusya saklı yazı paralara rüşvet getiriyor

Saklı Yazı mal ile kara para elbette aklanıyor?

UBS: Bağan riskle saklı yazı yatırımı yapmanın 3 yolu

Share: