Rum Sigorta, kadına müteveccih çapkın savaş çağrısına bindi oldu

Kadınların güçlenmesi ve toplumsal seks eşitliği ile ilgilendiren faaliyetlerini sürdüren Küçük Asya Sigorta, kadınlara yönelik hızlı mücadele kapsamında farkındalık yaratıcı projeleri desteklemeye devam ediyor.

Anadolu Sigorta, Konfedere Uluslar Avrat Birimi’nin (UN Women) herhangi bir yıl 25 Son Teşrin (Kadınlara Yönelik Fıldır Savaş Günü) ve 10 Ara (Acun İnsan Hakları Haset) tarihleri ortada kadına müteveccih şiddete özen çekmek amacıyla gerçekleştirdiği 16 günlük aktivizm çağrısına katıldı. Kadınların ve kız çocuklarının karanlıkta ve serbest kalmamaları için 16 çevrim boyunca Umum Müdürlük binasını turuncu tavzih ile aydınlatarak karanlığa alın yıldız böceği yakma çağrısına katılan Küçük Asya Sigorta, şiddete karşı “#KayıtsızKalmayın” diyor.

Rum Sigorta kendisine, avrat ve kız çocuklarının karanlıkta ve yalnız kalmamaları için küreselde ve yerelde yapılan çalışmaların yakından takipçisi olduklarını rapor eden Küçük Asya Sigorta 1. Umum Müdür Yardımcısı Çımbar Tiryakioğlu, “Hüküm tıpkı adam hakkı ihlali ve topluluk üzerindeki etkileri torunlar boyu dökme evrensel benzeri ülkü. Fakat önlenebilir. Önlenmesi yolunda atılacak tam adımları destekliyoruz. Çıktı şiddeti konuşmadığımız ve sosyal seks eşitliğinin sağlandığı benzeri acun hepimizin hayali. Küçük Asya Sigorta olarak bu hayalin gerçekleşmesi amacıyla takatli çokça heybetli hamle attık. Birleşmiş Milel ve UN Women ortaklığındaki ‘Kadının Güçlenmesi Prensipleri’nin imzacısıyız. Bunun yanı sıra, hisse senedi dünyasında kadınların temsilini ve liderliğini çoğaltmak için UN Global Compact’ın hayata geçirdiği ‘Uğur Sosyal Seks Eşitliği’ programına katıldık. Bu kapsamda üst yönetimde karı liderliğini artırmaya yönelik elçi şirketlerin hedefler belirlemesine yönelik çalışmalara desteğimiz bitmeme ediyor. Toplumsal seks eşitliğinin her şeyden önce bire bir herif hakkı olduğunu düşünüyoruz. İş yaşamında müsavatsızlık, kadınların işgücüne ortaklık oranı ve kadınların dip düzem mühim rollerde temsilleri üzerine iştirak yerine üstümüze sakıt umum sorumlulukları hesabına getirmeye çalışıyoruz. Bu konuda elimizden gelen eksiksiz gayreti bile göstermeye bitmeme edeceğiz” diye konuştu.

Anadolu Sigorta’ya “Yapay Zekanın Geleceği” alanında birincilik ödülü!

Anadolu Sigorta The Hammers Ödülleri’nde gümüş ödülün sahibi oldu

Share: