Rolls-Royce, çalışanlarını enflasyona ezdirmemekte kararlı

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ HABERLER SERVİSİ

Dünya efdal pahalılık ve getiri artışlarıyla baskı zamanlar geçiriyor. Ücretliler ise işlerini kaybetme ya da maaşlarının değerini yitirmesiyle geçim tartı sevimli tehlikesiyle karşı karşıya. Çalışanlar arasında özellikle benzeri ittifak ise berenarı bahtlı.

Fortune.com’dan Eamon Barrett’ın haberine göre, Rolls-Royce şirketi, 14 bin çalışanına ikramiye ve mahiye zammı vererek yaşanan hesaplı güçlükler karşısında henüz cıvıl cıvıl kalmalarını sağlıyor. Rolls-Royce CEO’akarsu Warren East, ayrıklı zamanlardan geçtiklerini anlatım ederek, yaşanan kazançlı belirsizliklerle başa çıkabilmek için bu kararı aldıklarını belirtti.

Iştirak CEO’su Warren East çalışanları ile paylaştığı notta ayrıklı zamanlardan geçtiklerinin altını çiziyor.

2 bin euro ikramiye

Finansgundem.com’un derlediği bilgilere göre, ülkenin hayat maliyetlerinde yaşanan faikiyet sonrasında 14 bin çalışanına 2 bin euro (2,455 dolar) ikramiye ve mahiye zammı vermeye karar veren motor üreticisi Rolls-Royce, dünyanın nazik müstahsil firmaları amacıyla bile bir örnek oluşum ediyor. Şeriklik CEO’su Warren East çalışanları ile paylaştığı notta ayrıklı zamanlardan geçtiklerinin altını çiziyor.

Mayıs ayında açıklanan rakamlara bakarak İngiltere, sonuç 40 yılın genişlik faziletli şişkinlik seviyesiyle yüz yüze. Para Şişkinliği verilerinde sabık yılın bire bir dönemine bakarak yüzdelik 9’luk tıpkısı artma yaşanırken, bu duruma sunma kontra anlamda katkı veren görüngü ise Ukrayna Savaşı olarak öne çıkıyor. Yaşanan patırtı ortamı Avrupa genelinde erke fiyatlarını artırırken, İngiltere’dahi benzin ve cıvıltı fiyatları April ayında ayrımsız geçmiş yıla bakarak sırasıyla yüzde 53,5 ve yüzdelik 95,5 oranında artma gösterdi. İngiltere’de ortalama tıpkı çalışanın maaşı gerçeklik bazda yüzdelik 1,2 oranında düşerken, faziletkâr yer yağı fiyatları da tüketicileri tahakküm duruma düşürüyor.

İngiltere, sonuç 40 yılın genişlik faziletkâr para şişkinliği seviyesiyle yüz yüze. Bu duruma karşıt anlamda katkı veren yer muhteşem fenomen ise Ukrayna Savaşı.

Yüzdelik 4’lük mahiye artışı

Rolls-Royce’tan yapılan açıklamada, 11 bin fabrika işçisi ve 3 bin canlı yöneticiyi kapsayan bütün kestirmece 14 bin çalışana ayrımsız kereye mahsus doğmak için ikramiye verileceği belirtildi. Rolls-Royce şirketinin Mürekkep Kraliyet’ta kısaca 20 bin çalışanı bulunuyor.

Mavera yandan, işçi sendikasının akseptans etmesi halinde ortaklık, 11 bin çalışanına Mart ayına kadar yüzdelik 4’lük mahiye artışı teklif edecek. Rolls-Royce’tan yapılan açıklamada, zam oranının, ortaklık çalışanlarının son on sene içinde alacağı arz efdal almanak ecir artışı olacağı belirtildi.

Ortaklık CEO’akarsu East, çalışanlarına müteveccih bayağı ayrımsız ecir artışının tam olmadığını düşündüklerini ve bu nedenle çalışanlarına 2 bin sterlinlik ikramiye ita noktasında uzlaştıklarını belirtti. Çalışanları amacıyla mihman bir inhilal hedefiyle aldıkları bu karar sonucunda, yüzde 4 oranında yapılacak mahiye artışı ve 2 bin sterlinlik ikramiye ile yüzdelik 9 oranında işçi maaş artışı hedefine kazanmış olduklarını belirten East, bu oranın mevcut şişkinlik oranıyla uyumlu olduğunun altını çizdi.

Pandemi sürecinde darbe almıştı

Ortaklık pandemi sürecinde karlılık anlamında nazik darbe almıştı. Alelhusus tepkili uçak motorları üretiminde dünyanın dar şirketlerinden biri olan Rolls-Royce, jetlerin pervaz saatine koşut namına elde ettiği havayolu şirketlerinden yapılan ödemelerde büyük bire bir düşüş yaşanmış olmasından pahal anlamda etkilenmişti. 2020 yılında uçuşlar durdurulduğunda şeriklik, gelirlerinde yüzde 20 oranında düşüş yaşanmış ve şirkette yapılan açıklamada tıpkısı yıl için 2,55 milyar dolarlık pres zararı açıklanmıştı.

Ortaklık, Gücük Ay ayında yatırımcılarıyla paylaştığı notta 2023 için alçak gönüllü ve fazlalık akça girişi beklediğini açıklamıştı.

Rolls-Royce, benzeri yıl zarfında global aksiyon gücünden 9 bin kişiyi işten çıkardıktan sonraları 2021 yılında esasen kar açıkladı. 2021 yılında 152,2 milyon dolar kar bildiren iştirak, Küçük Ay ayında yatırımcılarıyla paylaştığı notta 2023 amacıyla mütevazı artı akça girişi beklediğini açıklamıştı.

55 milyon dolara mülk olacak

Iştirak CEO’su East, benzeri zamanda, çalışanlara yönelik henüz iri bire bir ücret artışının böylesine büyük belirsizliklerin olduğu bire bir dönemde mufassal vadeli sevap faturalarına haddinden fazla fazla maliyet ekleyebileceğini sözlerine ekleyerek bunun Mürekkep Krallık’ta gelecekte yaşanacak rakiplik gücüne kötülük verebileceğinin altını çizdi. Önerilen yüzdelik 4 oranında mahiye artışı ve 2,455 dolarlık ikramiye dağıtımı şirkete bu yıl için kestirmece 55 milyon dolara para olacak.

İngiltere’üstelik ecir artışları enflasyonun süfli gerisinde

 

Goldman, eylülde Avrupa enflasyonunda doruk bekliyor

 

Euro Bölgesi’nde enflasyon doruk yaptı

 

Share: