Robot taksiler benzeri olup yolu kapattı!

BENDE’nin Kaliforniya eyaletinde robot taksiler yolu kapattı.

Benzeri Reddit kullanıcısının paylaştığı fotoğraflarda yer az 6 aracın Gough Caddesi’yle Fulton Caddesi’nin kesiştiği noktadaki yolda şeritleri tıkadığı görülüyor.

Şarku’l Avsat’taki habere bakarak; Şirketten yapılan açıklamada araçların kümelenmesine ve rappadak durmasına bozukluk olan tıpkısı vebal belirleme edildiği, sorunun giderildiği ve olayda tek kimsenin engel görmediği belirtirken, aksaklıktan etkilenen yurttaşlardan bozukluk dilendi.

Daha sonradan yetkililer fenomen yerine gelip araçları manuel yerine arama yazar yoldan çekti.

Görüntüler akıllara distopik bilimkurgu hikayelerini da getirdi. Paylaşıma değerlendirme yapan Reddit kullanıcılarından biri “Ilenme, gayrimümkün, aralarında cazibe kuruyorlar” derken, bire bir ötekisi da “İşte değme özdek hakeza başlıyor” diye yazdı.

Bire Bir eksantrik kullanıcıysa akıbet dönemde KÖLE’dahi Starbucks ve Amazon’daki işçilerin örgütlenmesine göndermede bulunarak “Sendikalaşıyorlar” dedi.

Robot taksiler ilk kez kasımda tanıtılmış ve şubatta bakım vermeye başlamıştı.

Cruise robot taksiler nisanda de abus görüntülere nöbet açmıştı.

Titr Francisco Polis Teşkilatı’ndan görevliler, robot taksilerden birini farı bozulduğu gerekçesiyle kenara çekmiş ancak göçüm daha sonraları polislerden hemencecik uzaklaşmıştı.

Bunun üstüne polisler aracı izleme etmiş, robot göçüm az buçuk ilerledikten sonra gine durmuştu.

Robotlar insanları atıl mi bırakacak?

 

ABD, robot karakol köpeklerini imtihan ediyor

 

İlk kat tıpkı robot, insansız ameliyat gerçekleştirdi

 

Share: