Rical sokağa çıkma yasağını çiğnemeye yatkınlar

İngiltere’deki Sheffield ve Şimal İrlanda’daki Ulster üniversitelerinden araştırmacılar, 13-24 yaş arası 2 bin kişiyle yaptığı araştırmada güre erkeklerin yarısının haram olmasına karşın arkadaşlarıyla buluştuğunu öğrendi.

Bu celal dinç kadınlarda yüzdelik 25’ti.

Araştırmacılar bu nedenle hükümetten, tüvana erkeklere daha çok “evde sıklet” mesajı vermelerini murat etti.

Kurala uymamakla ‘depresyon beyninde muamele var’

Ankete katılanların yarısı sokağa balkon kısıtlamaları zımnında elan pimpirik hissettiklerini söyledi.

Ebeveynlerinden birinin ciddi iştirakçi olduğu gençlerde bu izzet elan faziletli imdi.

Depresyondakilerin kuralları çiğneme ve abes yere evden çıkmaya henüz menus olduğu, anksiyetesi bulunanların ise toplumsal mesafe kurallarına artık özen ettiği ve ellerini henüz kalın yıkadığı belirleme edildi.

Sheffield Üniversitesi’nden araştırmacı Dr. Liat Levita, depresyona giren kişilerin kurallara uyma motivasyonunun elan düşük olduğunu söylüyor.

Zinde rical ‘riziko alıyor’

Ankete katılan 19-24 yaş arası erkeklerin yarısından fazlası arkadaşlarıyla takım yerine buluştuklarını, beşte biri üstelik polisin kendilerini ayırt ederek dağıttığını, ukubet kestiğini veya gözaltına aldığını anlattı.

Bu gözyaşı grubundaki erkekler Kovid-19’un kendileri yahut çevreleri için bire bir risk olduğunu düşünmemeye henüz yatkın.

Dr. Levita taze erkeklerin durumu hakkında “Umumi adına erkeklerin henüz fazla riziko aldığını biliyoruz” diyor ve ekliyor:

“Evrimsel psikologlar taze erkeklerin elan atmaya meraklı olduğunu söylüyor.

“Bu yüzden elan fazla riziko alıyorlar ve hatır şekilleri kendilerine mantıklı geliyor.”

İngiltere emniyeti bile sokağa çıkma kısıtlamalarını ihlalden gözaltına alınanların üçte birinin 18-24 yaş aralığında olduğunu, yüzde 80’inin de erkek olduğunu açıklamıştı.

Üniversitelerin araştırmasına bakarak gençlerin çoğu ellerini eğlenceli yerine yıkamak gibi dümdüz hıfzıssıhha kurallarına dahi uymuyor fakat önümüzdeki haftalarda kurallara imdi uymayı istediklerini belirtiyor.

Psikologlar hükümetin dinç erkekleri kasıt takanak bir şekilde bu kuralların önemini anlatması gerektiğini söylüyor.

ABD’birlikte 3 bala henüz eskimemiş hastalıktan hayatını kaybetti

Kanada ve Çin arasında maske krizi

Brezilya’da kalaba ormanlar için görevde

 

Share: