Putin’den saklı yazı para açıklaması

Rusya Şevket Başkanı Vladimir Putin, hükümet yetkilileriyle video konferans yöntemiyle gerçekleştirdiği toplantıda, ülkede son dönemde gündemde olan kripto nukut ve kripto madenciliğine dayalı değerlendirmelerde bulundu.

Kripto paralar konusunda gündemde olan gelişmeleri yakından strateji ettiğini tamlayan Putin, “Rusya Forma Bankası saklı yazı paraların regüle edilmesiyle ilgileniyor, bu konudaki maharet ilerlemeyi engellemez ve bu ruh alanında en son teknolojileri uygulamak için mukteza önlemleri alır.” diye niteleyerek konuştu.

Rusya Şekil Bankasının, kripto paralar üstüne türlü tehlikeler gördüğünü belirten Putin, “Ancak tabiatıyla cümbüş fazlamız ve bol eğitimli personel itibarıyla saklı yazı mal madenciliği üstüne da rakiplik avantajlarımız var.” dedi.

Putin, Zalim hükümeti ile Rusya Minval Bankasına kripto mülk teknolojileri üstüne kuma benzeri görüşe varıp raporlanması talimatı verdi.

Rusya Model Bankası, 20 Ocak’ta yayımladığı raporda, Zalim ekonomisinin kontra yönde etkilendiği gerekçesiyle saklı yazı mülk birimlerinin ticaretinin ve madenciliğinin yasaklanmasını önermişti.

Rusya Maliye Bakanlığı Mali Politikalar Müdürü İvan Çebeskov, geri yaptığı açıklamada, ülkede saklı yazı paraların yasaklanmasını desteklemediklerini belirterek, “Saklı Yazı paraların yasaklanması değil, regüle edilmeleri gerekiyor.” ifadesini kullanmıştı.

Kripto para düzenlemesinde sona gelindi

 

İran’ın kişi saklı yazı parası yakında tedavülde

 

Share: