Premier Takım devleri sigortacılara alın

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ ISTIHBARAT SERVİSİ

İngiliz kulüpleri sigorta devlerine ülkü açıyor. Arsenal, Aston Villa, Tottenham Hotspur ve West Idmansız kabil İngiltere’nin bazen yeryüzü balaban futbol kulüpleri Londra merkezli ünsiyet firması Clifford Chance aracılığıyla Londra’daki genişlik balaban sigorta şirketlerinden bazılarına karşı toplu sorun açılış talimatı verdi.

Murafaa belgelerine göre içlerinde Liverpool ve Leichester City’nin bile bulunduğu 20 savlayıcı sigorta devleri Allianz, MSAmlin, Aviva Insurance, CNA Insurance, Zurich Insurance ve Liberty’ye karşı sevgili yürütüyor.

Finansgundem.com’un derlediği bilgilere bakarak kulüplerin sigorta taleplerinin Kovid kaynaklı hareket kesintileri ile ilişkin olduğu görülüyor. The Lawyer’ın haberine bakarak, İngiltere Tecim Mahkemesi’nde açılan davada, kulüpler pandemi dolayısıyla sigorta tazminatı irade ediyor.

Davanın kanuncu dayanağı geçtiğimiz yılın başlarında İngiltere Faziletli Mahkemesi’nin Kovid kaynaklı pres kayıplarıyla ilgili test davasına dayanıyor. bahis konusu davada karar, pandemi ve seçme kilitleme kısıtlaması sırasında aracısız aynı serencam adına gelişim kayıplarının ortaya çıkması halinde işletmelerin sigorta sağlayıcılarından talepte bulunabilecekleri anlamına geliyordu.

City A.M.’mağara haberine göre hukuk firması Gowling WLG’nin Sigorta Başkanı Samantha Holland sevgili ile ilgilendiren açıklamasında, “Futbol kulüpleri yoluyla getirilen taleplerin ayrıntıları elan ortaya çıkmadı. Fakat gine üstelik bu ülkü pandemide getirilen kilitleme önlemlerinin benzeri sonucu olarak ortaya çıkan Kovid ile ilişik zararları telafi etmeye çalışan poliçe sahiplerinin sigortacılara karşı açtığı benzeri sekans davanın sunu sonuncusu üzere görünüyor” ifadelerine yer verdi.

Holland, “İngiltere Erdemli Mahkemesi’nin güzeşte sene FCA (İngiltere Finansal Icra Otoritesi) test davasında verdiği kararın hikayenin sonu değil çabucak başlangıcı olduğu açıktır” dedi. Sigorta uzmanı davada görülecek birçok maddenin daha çözüme kavuşmamasına ilgi çekti.

Sigorta uzmanı, “Bu taleplerin şüphesiz çözüldüğünü almak için gerelti arkasında muntazır bir nice poliçe sahibi olacak ve sigortacılar, sona erdirdiklerini düşündükleri sigorta taleplerinin ansız geldiğini görebilirler” diye niteleyerek ekledi.

Davacıların mecmu listesi

Clifford Chance yoluyla olta edilen davacıların mecmu listesi ise şöyle: Arsenal Futbol Kulübü, Arsenal Stadyum Yönetimi Şirketi, ArsenalWomen Futbol Kulübü, Highbury Holdings, Aston Villa Ayak Topu Kulübü, Ason VillaFC, Aston Villa Vakfı (güvence ile kurulmuş hususi bire bir limited iştirak), The Brighton & Hove Albion Ayak Topu Kulübü, Albion Mağara The Community ( garanti ile müesses özel limited bir ortaklık), CPFC, Liecester City Futbol Kulübü, Liverpool Futbol Kulübü ve Atletizm Sahası, Liverpool FC Vakfı (güvence ile kurulmuş özel bir limited ortaklık) Liverpool Women’s FC, Tottenham Hotspur Ayak Topu ve Atletizm Şirketi, Tottenham Hotspor Futbol Şirketi, Tottenham Hotspur Kadınlar Futbol Kulübü, Tottenham Hotspur, TottenhamHotspur Stadyumu ve West Incelmemiş United Futbol Kulübü.

İngiltere’de avarelik 48 yılın arz bağan seviyesinde

 

Gidiş Geliş sigortasında yüzdelik 25 artma

 

SpaceX çalışanlarından125 milyar dolarlık hisse satışı

 

Share: