Powell: Kripto paralar yasaklanmamalı, ama…

Fed Başkanı Jerome Powell, Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi’nde açıklamalarda bulundu. Burada yaptıı konuşmada Fed’in kripto paraları yasaklama niyetinin olmadığını belirten Powell, stabil coinlerin elan aşkın denetleme ve denetime ihtiyacı olduğunu söyledi.

Hürriyet’in haberine bakarak Powell kripto paraların kullanımını yasaklayıcı veya sınırlama niyetleri olup olmadığı yönündeki soruya ise, “Müfit, onları zecir niyetim bulunmayan” yanıtını verdi.

Powell, stabilkoinleri ise servet piyasası ve vezneci mevduatları ile karşılaştırdı ve “Kavi coninler aranjör çerçevenin dışında artmış durumdalar ve bunların denetlenmeleri, düzenlenmeleri makul peki” ifadelerin kullandı.

ÇİN KRİPTO MAL İŞLEMLERİNİ YASA DIŞI İLAN ETMİŞTİ

Çin Eşkâl Bankası ve Amme Güvenliği Bakanlığı’nın dahi aralarında bulunduğu 10 amme kurumu marifetiyle yapılan ortak açıklamada, saklı yazı nukut üzerine vatandaşları risklerden arkalamak üzere “kaba” olunacağı vurgulanmıştı.

Açıklamada, saklı yazı paralarla ilgilendiren “spekülasyonların” ortadan kaldırılması üzere amme kurumlarının mümasil çalışacağına meydan verilerek, ülkede kripto parayla yasadışı fonlama ve esmer mülk ibra kabilinden cürüm faaliyetlerinin durdurulması gerektiği vurgulanmıştı.

Ahali Salvador’dan tarihi saklı yazı mal adımı!

 

İşte yeryüzü çok saklı yazı para yatırımcısı bulunan ülkeler

 

Fed Başkanı Powell: Yüksek para şişkinliği kalımlı değil

 

Share: