Peynir, vücut ve bebek mamasına kilit ve alarmlı barkod uygulaması

Rusya’nın Ukrayna’ya saldırmasıyla 24 Gücük Ay’ta başlayan savaş, petrol fiyatlarının artması ve İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden (AB) ayrılmasıyla oluşan taşımalık sorunları yüzünden son dönemde bir nice ülkede ayrımlı boyutlarda iktisadi kriz ve enkaz yaşanıyor.

BEBEK MAMASINA ELEKTRONİK KİLİT

İngiltere’nin çok okunan gazetelerinden Daily Yakın’birlikte düz düz haberde ve görsellerde, kâh süpermarket zincirlerinin peynir, cilt, tereyağı ve bebek maması kabilinden ürünlere elektronik çizgi im yapıştırıldığı ya da elektronik kilit takıldığı görülüyor.

Aldi, Tesco ve Sainsbury’s isimli süpermarketlerde son dönemde fiyatların arttığına özen çekici Daily Mail’birlikte yayınlanan benzeri fotoğrafta 3.99 sterline (kısaca 81 TL) satılan bir eşkâl peynirin etrafına elektronik kelepçe takıldığı görüldü. Ceride, bu fotoğrafın Aldi isimli market zincirinde çekildiğini yazdı.

KUZU ETİNE DE BARKOD TAKILDI

Tesco’bile süt kuzusu maması ve Co-Op’ta da kuzu etine analog ayrımsız uygulama yapıldığı belirtildi.

Sainsbury’s isimli markette satılan 750 gramlık tereyağının fiyatının da gücük tıpkısı sürede 5.90 sterlinden (kestirmece 120 TL) 7.25 sterline (kısaca 147 TL) çıktığı tabir edildi.

Sainsbury’s’mağara CEO’akarsu Simon Roberts tıpkısı müddet ilk ülkede kalan şişkinlik nedeniyle maliyetlerin arttığını ve bunun müşterilere yansımaması için çalışmaların sürdüğünü söylemişti.(Sözcü)

Marketler raf güvenliği eğitimlerini hızlandırdı

İngiltere’bile market enflasyonu rekor seviyelerde

Faziletli enflasyon bildirme çokça İngiltere’yi vuracak

İngiltere’de mağaza fiyatlarında 14 yılın sunu iri artışı

Share: