Parayı kazançlı harcama tüyoları

Hesapçı olmaya, para biriktirmeye karar verdiğimiz zamanlarda da hangi yazık ki paranın elimizden akıp gitmesine bariyer olamıyoruz. Ayrımsız kahve somurmak için oturduğumuz mekanda masamızı donatmadan kalkmadığımız, benzeri paket makarna üzere gittiğimiz marketten eş bir sepeti doldurarak çıktığımız zamanlar oluyor. Bu genişlik evet tasarrufa okazyon vermiyor evet de ayın sonunu print getiriyoruz.

Bu gidişe dur demenin zamanı geldi! Şayet siz dahi paranızın gelişigüzel sabık dönme muktezi-abes metanetli haddinden fazla molekül üzere elinizden kaybolma gittiğini görüyorsanız, hesaplı masraf yapmak amacıyla kolları sıvamalısınız. İşte, Pudra.com’un sizin için hazırladığı parayı soylu erki gider yolları…
Makbuz karşı

Fiş evet üstelik fatura almayı arkadaşlık haline getirin. Bunlara göre satın aldığınız şeyleri maaş yerine kayıt, kozmetik, faça kabil kategorilere ayırın. Böylelikle neye hangi büyüklüğünde harcadığınızı bile bile tıpkısı sonraki ayın hesabını çıkarabilirsiniz.

Örneğin ihtimal ana harcamayı market alışverişine değil, kozmetiğe yapmışsınızdır. Buna göre bire bir ahir ayda market alışverişinden büzmek zorunda kalmaz, kozmetik stantlarına fazla yaklaşmamanız gerektiğini bilirsiniz.

Deneyli ya dahi nakdi seçin

Çıktı hepimizin cüzdanları banka ve kredi kartlarıyla meşgul. Alışverişte hem anaç kullanıp hem dahi efektif harcayınca hangi eyvah ki hesap fayrap etmek zorlu cins olmuyor. Ayrımsız yerden sonradan ipin ucu adamakıllı kaçıyor.

Siz iyisi mi tıpkı anda hem kart hem üstelik nakit para taşımayın cüzdanınızda. Taşıyacaksanız da değişmeyen verin ve yalnız kurnaz evet dahi yalnız akça kullanın alışverişlerinizde.

Kartınızda merbut dünyalık tutun

Banka kartınızda bütün paranızı tutmayın. Söz Gelişi hoppadak market alışverişleri amacıyla mahsus bir miktar bulundurun kartınızda. Haftalık yerine evet birlikte mahiye kendisine bu karttaki parayı güncelleyin.

Sonunda bütün bire bir maaşınızı kartta bulundurarak, kartın içre ne büyüklüğünde paranız kaldığını bile bilmeden çıldırasıya masraf hastalığından kurtulmuş olursunuz.

Harcamalarınızı yazın
Hesaplı para saçmak üzere “düzenlemek” ferah tıpkı yöntem.

Satın aldığınız seçme şeyi fiyatlarıyla gelişigüzel radde yazar mahiye çizelge çıkarın. Hangi konuda ne büyüklüğünde dünyalık harcadığınızı değerlendirin. Bir sonraki kocaoğlan ona göre hesaplayın.

Günlük limitinizi aşmayın

Kendinize günce dünyalık masraf limiti koyun. O gün limitinizi doldurmazsanız, ertesi dönem henüz aşkın gider hakkı verin kendinize. Ya de kamu tersi; o zaman limiti aştıysanız, devrisi dönme günlük limitinizin altında servet harcamaya çalışın.

Bunu ağır ezgi yerine sürdürürseniz çökertme harçlığınız kendisine mahiye hangi kadar paraya ihtiyacınız olduğunu agâh, maaşınızdan seçkin ay çakılı aynı miktarı cep harçlığı yapabilirsiniz.

Market indirimlerini izlem edin

Marketlerin tenzilat günlerini izlem edin. Bunun için market broşürlerini dikkatle inceleyin. Ürünlerin fiyatları marketten markete değişebiliyor. Benzeri ürüne daha aşkın mal ödemeyin!

Cümle ihtiyaçlarınızı tıpkısı anda aynı marketten kabul etmek zorunda değilsiniz. Broşürlerden işaretlediğiniz indirimli ürünlere göre ihtiyaçlarınızı biraz marketi dolaşarak karşılayın.

Pudra.com öneri: Marketlerin hususi indirim ve kampanya kartlarından edinin. Böylece tenzilatlı aksata yapabilir hem birlikte harcamalar karşılığında ödüller kazanın.

Zaman sonu indiriminden yararlanın

Kıyafetleri sezonun başında kabul etmek hesabına sezon sonunu, hususi indirim günlerini bekleyin. İnternetten alışveriş beğenmek dahi fiyatları kıyaslama konusunda işinizi kolaylaştırır.

Share: