Pandemide yaşam güvencesi satışları yükseldi

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ HABERLER SERVİSİ

HAYAT SIGORTASI poliçelerinin satışı, geçtiğimiz on yılda tartılı aynı düşüş trendindeydi. Fakat demincek Amerikalılar bahar aylarında korona virüse yakalanmaya başladıklarından bu yana, yaşam sigortasi satışlarında çetin aynı artım var.

Hele güre yetişkinler baharat aylarında daha çok sigorta poliçesi satın almaya başladılar. Tıpkısı dönemde güneş tacı virüs pandemisi zımnında binlerce Amerikan hastalanıyor ve hayatlarını kaybediyordu.

Çevrimiçi yaşam güvencesi hizmeti sunan Policygenius’un CEO’akarsu Jennifer Fitzgerald, pandemi “aynı az görülür şekilde, mali esirgeme fikrini ve ahiret yolculuğu gerçeğini tüketicilerin zihninde bir numaraya taşıdı” dedi.

Fitzgerald, Google’üstelik “yaşam güvencesi” üzere yapılan arama trafiğinin, koca rakamları üzere ferah tıpkısı nişane olduğunu söyledi ve bu rakamların Mart ve Mayıs aylarında, aynı önceki yılın aynı dönemine göre, %50 çoğalma gösterdiğini söyledi.

Bu artım, hayat sigortasi poliçelerinin satışının serencam on yılda istikrarlı bir şekilde düşüş göstermesinin ardından yaşandı. Amerika’üstelik yetişkinlerin yarısından ilavesi, bu sene yaşam güvencesi poliçesi sahibi olduğunu söyledi. Bu ölçü, CNBC’ye bakarak on sene ilk %63 seviyesindeydi.

Çevrimiçi sigorta şirketi AccuQuote’un CEO’su Byron Udell, pandemi başlangıcından bu yana satışlarda %30 artım görüldüğünü söyledi ve satışlardaki artışın 11 Ilkgüz saldırılarının ardından yaşanan “ürkü alımlarına” benzediğini tabir etti.

Udell, insanların mir yapısını “deminden elan mebzul anlıyorum çünkü korona virüse yakalanabilir ve ölebilirim” diye tarif etti.

Satışlardaki yükseliş alelhusus hayat sigortasi poliçelerinde görüldü. Uzmanlar hayat sigortasının sektörün bildirme macerasız ve arz ulaşılabilir ürünü olduğunu söyledi. Bu almaşık güneş tacı virüs pandemisi zımnında gerçekleşen resesyonun konuşu belirsizliği arttırmasının arkası sıra daha dahi alımlı arkaç geldi.

Share: