Pakistan Hat Bankası: Kripto paralar yasaklanmalı

Son dönemin pop envestisman alanlarından dijital nukut yatırımcıları paslı ediyor. Hele piyasanın arz hararetli ve değerli parası olan Bitcoin’de yaşanan sert düşüş uzmanlar yoluyla “ölüm kavşağına akilane ilerliyor” namına değerlendiriliyor.

Blooberght’te saha alan habere bakarak Bitcoin en son ahiret yolculuğu kavşağına geldiğinde yüzdelik 20’den aşkın ayar kaybederek 30 bin doların altına gerilemişti.

Düşüş trendinin işareti mi?

Bitcoin’in 50 günlük hareketli ortalaması 200 günlük aktif ortalamasını zir cepheli kesmeye akla yatkın ilerliyor. Bu birlikte piyasalarda düşüş trendinin başlayacağının işareti adına yorumlanıyor.En balaban çevre değerine topluluk saklı yazı mülk olan Bitcoin’in 50 günlük deli dolu ortalaması 200 günlük faal ortalamasını en son kestiği zaman yüzdelik 20’den çok düşüş kaydederek 30 bin doların altına gerilemişti.

Eylül’den bu yana ilk kez 40 bin doların altına geriledi

Bitcoin pazartesi günü anif aynı düşüşle Eylül’den bu yana ilk defa 40 bin doların altını görmüştü. Saklı Yazı para piyasalarının geneline yayılan as dalgası sonrasında Bitcoin salı haset toparlayarak yeniden 42 bin doların üzerine tırmandı.

BofA’dan palavra uyarısı

Piyasada serencam günlerde kriptoda tekrar palavra tartışmaları gündeme gelmişti. Aralarında Michael Hartnett’in dahi olduğu BofA stratejistleri, eşkal bankası sıkılaştırmalarıyla elden saklı yazı paralarda değil, paladyum, uygulayım bilimi hisseleri ve tarihî olarak riskli varlıklardaki balonların “senkronik namına patladığını” belirtti.

Infrastructure Capital Advisors Portföy Yöneticisi Jay Hatfield üstelik “Fed’den mevrut likiditedeki azalma, hem öz sermaye riziko priminin hem dahi repo oranlarının yükselmesine sebep olacak ve bu de, servet kaybettiren uygulayım bilimi behre senetlerine ve hele kripto mülk birimlerine yapılan hız odaklı yatırımlar üstelik dahil koyulmak üzere piyasadaki arz riskli varlıkları orantısız tıpkısı şekilde etkilemeye bitmeme edecek” değerlendirmesini yaptı.

BofA: Bir Nice huzur sınıfında balon eş anlı olarak patladı

Bitcoin nasip kabilinden mi cereyan ediyor?

Bitcoin için soruşturma: Dev banka adil fiyatı açıkladı!

 

Share: