Pakdemirli’den ‘Volkswagen’ açıklaması

Pakdemirli, Manisa’de sıska üzüm rekolte ve fiyatını açıklarken aynı yandan bayındırlık sorunuyla ilgili gereken desteği vereceklerini özge yandan bile aylardır nereye yapılacağı resmi olarak açıklanmayan ve Alman kaynaklarında Manisa’nın isminin yöre plana çıktığı Volkswagen firmasının yatırımı üzere Endüstri ve Teknoloji Bakanlığının Manisa’dahi çalışmalara başladığını rapor etti.  

Manisa’nın aynı ekincilik şehri olmasının birlikte yüce bir sanayi şehri üstelik olduğuna dikkat calip Icra Vekili Pakdemirli, “Kendimi Manisa’bile evimde hissediyorum. Manisa’üstelik 515 bin hektarda tarım yapılan bir kent. Manisa çabucak tarım değil bire bir zamanda bir da uran şehri. Sayın Sanayi Bakanımız Mustafa Varank bey beni birkaç ay önce aradı ve dedi kim ‘Manisa’da bir araba fabrikasının yatırım durumu var. Ne dersin, seni birlikte ilişkin ayrımsız kısmı var. Çünkü araziler bakanlığınızı ilgilendiren kesimler var ve bakanlığınız haddinden fazla koca kilit aynı noktada. Bu konuda hangi yapabiliriz?’ dedi. Hangi gerekiyorsa hepsini yap, cümle yetki sende bilcümle imzaları atabilirsin bakanlığın yerine zira Manisa bizim için çok şanlı dedim” diyerek insan vermeden acun devi araba firması Volkswagen’mağara envestisman amacıyla Manisa’yı seçtiğini tabir etti. 

Manisa’nın bayındırlık sorunuyla ilgili namına birlikte Manisa Büyükşehir Belediye Reisi Cengiz Ergün’ad talebine yanıt veren Pakdemirli şunları söyledi:  

“Sayın komutan mazbatayı alır almaz önceki beş altı haftada bizi ziyarete geldi. İmar konusunda birlikte üzerimize düşen ne varsa, koruma istimal dengesini koruyacak şekilde imarla ilgili üzerimize sakıt değme şeyi yaparız. Ben Manisa’dan gittikten sonradan Manisa’yı unutanlardan değilim. Manisa benim üzere çokça balaban ve Manisa ile olan bağımı tek devir koparmayacağım bundan güvenli olun.”

Share: