ÖTV indirimi bildirme çokça o modelleri etkiledi

Anahtar Kanunu, Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Anahtar Kanunu kapsamında edinilecek taşıtların menşesinin, üstüvane hacimlerinin ve farklı niteliklerinin belirlenmesine dayalı kararda uymazlık yapılmasına ilişik Reisicumhur kararı, Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı.

KEYIF ARAÇLARINA KISITLAMA

Buna bakarak, Amme Başdenetçisi, üniversite rektörleri, Din İşleri Başkanı, Genelkurmay 2. Başkanı ve başkanlıkları, Kara, Bahir, Hava Kuvvetleri Kurmay Başkanlıkları, Kalaba, Kolordu, Tuḧmen, Donanma, Gelgel Kuvvet ve Sınırlı İçi Bölge Komutanlıkları, Güllabi Umumi Komutanı, general veya amiral rütbesi ile fiilen sürmȩgal edilen diğasker bütuḧn makamlar ile bakanlık müsteşarları, düzenleyici ve denetleyici çekicilik başkanları, Emniyet Umumi Müdürlüğü, Ankara, İstanbul, İzmir Güvenlik Müdürlükleri ile asayiş önlemli (zırhlı) araçlar, koruma altına alınanlarla ait talimatname hükümlerine göre tahsis olunanlar ile Cumhurbaşkanlığına ilişkin başkanlıklar ve idarelerin sıkıntılı dışı teşkilatları için ecnebi kökenli binek veya station-wagon cinsi anahtar edinilebilecek.

Bunların dışında, yardım dahil seçkin hangi suretle olursa olsun yabancı asıllı binek veya station-wagon cinsi araç edinilemeyecek.

Share: