Otoyol ve köprülerde ücretsiz intikal bu şeb bitiyor

Kurban Bayramı boyunca ücretsiz olarak geçilebilecek güreşçi köprüsü ve otoyollar açıklanmıştı. Meze süresince Karayolları Genel Müdürlüğü sorumluluğu altındaki otoyollardan, 15 Orak Ayı Şüheda Köprüsü ve Fatih Odalık Mehmet Köprüsü’daylak kullananlar geçiş ücreti ödemedi.

Kurban Bayramı’nda Karayolları Umumi Müdürlüğü (KGM) sorumluluğundaki otoyollar ile 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ile Fatih Padişah Mehmet Köprüsü’nden intikal ücretsiz yerine gerçekleşti.

Kamu hususi işbirliği (KÖİ) kapsamında yapılan ve özel şirketler eliyle yaptırılıp işletilen köprü ve otoyollarda ise bayramda ücretsiz ya bile iskontolu geçiş olmadı.

Bu şeb sona eriyor

Reisicumhur ve AKP Umumi Başkanı Recep Tayyip Erdoğan marifetiyle imzalanan Cumhur Reisi Kararı’na bakarak Ağır Sultan Gerçek, Osmanbey, 18 Mart Çanakkale köprüleri, İstanbul-İzmir Otoyolu, Şimal Marmara Otoyolu, Avrasya Tüneli bayramda da paralı oldu.

Ayrımsız kararla, 9 Orak Ayı’dan örtmek için belediyeler ve mecbur kuruluşlarınca ölçülü dolgun transfer hizmetlerinden yararlanacaklar bile söz konusu kararname dışında tutularak, belediyelere bu yönde ücretsiz bakım verebilme imkanı tanındı.

Köprü ve otoyollardan intikal bu akşam, yani 12 Temmuz Salı saat 00.00’de sona erecek.

Share: