‘Omikron’un belirtileri cildinizde dahi olabilir’

Omikron’un öne çıkan semptomları arasında derideki ayrımsız belirtinin de olduğu görüldü. ZOE KOVID Study uygulamasına göre güneş tacı virüs testi pozitif sâdır hastalarda deri üzerinde döküntüler görülüyor. Uzmanlara bakarak kötü olması, biricik başına Kovid olduğunuz anlamına gelmese bile ayrımsız karine mümkün ve bu nedenle darmadağın gözlemleyen kişilerin test yaptırması iyi olanaklı.

Korona virüs hastaları ortada bildirilen iki zümre çöp tenekesi var. Biri dikenli benzeri ısı döküntüsüne benziyor, oldukça alanlarda ortaya çıkıyor ve kaşıntı yapıyor. Bu çeşit vücudun seçkin durumunda ortaya çıkabilir, fakat genişlik koca namına dirseklerin yanı sıra ağyar ve ayaklarda bulunduğuna inanılıyor.

Ürtiker döküntüsüne benziyor

İkinci çeşit ise ürtiker döküntüsüne artık benziyor ve şişkin şişlikler halinde ortaya çıkıyor. Öte yandan, ikinci cins döküntülerin daha detaylı sürdüğü dahi gözlemleniyor.

Ciltle ilgili eksantrik tıpkı nişanlık türü ise Pernio’ya analog aynı nişane yerine tanımlanıyor. Bu belirtide ise mor yahut kırmızı renkte ağrılı lekeler görünebilir ve genellikle kıytırık şişlikler kabil derinin konusunda yapışır.

Uzmanların araştırmaları sonucunda, tartışılan ten semptomlarının, apayrı her tezahür göstermeyen virüslü kâh kişilerde de görülebildiği ortaya çıkarıldı.

Bilirkişi ölümlü uyardı: Omikron Delta ailesinden değil!

 

Omikron varyantı ehliyetli muafiyet sağlamıyor

 

Share: