Omikron varyantı ofislerin sonunu mu getirecek?

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ HABERLER SERVİSİ

Güneş Tacı virüsün Omikron varyantı yükselen fenomen sayılarını birlikte getirdi. Her An artan aynı şekilde gâh aksiyon kollarının kalımlı namına evden düzentileme sistemine geçebileceğine müteveccih spekülasyonlar yükseliyor. Şümullü tıpkı değişim idarehane binalarının ve iş merkezi bölgelerinin geleceğine müteveccih okkalı istifham işaretlerini dahi gündeme getiriyor. Kâh mesleklerde kapsamlı bir değiş görülecek olsa dahi, bunun sürekli olup olmayacağı henüz bilinmiyor.

Forbes’un haberine göre korona virüs cephesinde bire bir kez elan hemencek artan vakalara tanıklık ediyoruz. Bu yükseliş sevimsiz havalardan kaynaklandığı büyüklüğünde, Omikron varyantı dolayısıyla de gerçekleşiyor. KÖLE’lilerin yalnızca %61,6’sı telkih oldu. Hemen yayılan Omikron varyantının ise telkih reşit bireylere da bulaşabileceği söyleniyor. Bu ebat ofise bölüm amacıyla etraflı vadeli belirsizliği de artırdı. Her An henüz çok iz kolu evden çalışmaya geçtiği takdirde, ticari taşınmazlar alanı zayıflayacak.

Bire Bir zamanda ofislerde çalışanlara hizmet veren aşevi, günahsızlık, güvenlik kabil sektörlerde da yıkımı yanında getirecek. Omikron varyantının ortaya çıkmasından geçmiş, şirketler ofise devir planlarını hayata geçirmeye başladı.

Ağustos ayında, PwC vasıtasıyla gerçekleştirilen ankete katılan şirketlerin %19’u ağız ağıza ofise dönüşü beklediğini söylerken, %69’u hibrit benzeri sistemi planladıklarını açıkladı. Evden çalışmaya devam edeceğini belirten şirketlerin oranı ise %4 oldu. Fakat demin şirketler ofise çevrim planları üstüne belirsizliklerle mücadele ediyor. Owl Labs vasıtasıyla yapılan araştırmaya göre pandemi döneminde evden çalışanların %73’ü haftada bildirme bir iki aynı devir ofise giderken, cemi zamanlı ofise dönüşe cebin olduklarını belirtti. İşverenlerin %39’u ise çalışanlarının cemi zamanlı ofise dönmelerini istediklerini belirtti.

finansgundem.com’un derlediği bilgilere bakarak buna karşın idarehane alanlarında küçülmeye gidildiğini ve hibrit çalışmayı destekleyecek tensikat yapıldığını de söyledi.

Okkalı seviyelerde hadise artışlarıyla karşılaşmaya bitmeme ettiğimiz takdirde işverenler ve çalışanlar, sürekli adına hibrit faaliyet modellerini benimseyebilir. Çalışanlar uzaktan emek uygulamasını işverenlerden imdi destekliyor. Bu nedenle birlikte gelecekte bire bir ağır dengesi bulunması gerekecek. Korona virüs zımnında yaşanan ekonomik güçlük dahi melez çalışmanın kalımlı olmasına kere açabilir.

Deutsche Bank’ta taciz skandalı: 1 ense dozaj bankacı kovuldu

 

Bankaların geleceği fintek şirketlerinde

 

BNP Paribas’ın ABD birimine Kanadalı müştehi

 

Share: