Öksürüğe cebin tıpkı

Bilgi adamları alelhusus 18 gözyaşı altındaki çocuklarda ve gençlerde dokuncalı olan öksürük şurupları yerine, inatçı öksürüklerin tedavisi için çikolatayı öneriyor.

The Telegraph’ta düz düzlük habere bakarak, araştırmacılar kakao ve çikolatadaki “teobromin” adlı bileşenin öksürüğü kestiğini belirlediler. Müfit olduğu kül yerine kanıtlanırsa, iki yıl zarfında çıkar yol şeklinde piyasaya sürüleceği kaydedildi.

İngiliz Millî Akciğer ve Ruh Enstitüsü yoluyla yapılan araştırmada, kakao ve çikolata içerisinde kâin “teobromin” isimli maddenin öksürüğü engellemeye apotr olduğu belirleme edildi.

Çikolatadaki “theobromine” isimli maddenin, boğazda kaşıntıyı ve öksürüğü önlemede öksürük şuruplarından de henüz etkili olduğunu söyleyen araştırmacılar, öksürük şuruplarında kâin “codeine” isimli maddenin özellikle 18 gözyaşı altındaki çocuk ve gençlerde faydasından çokça zararı bulunduğunu açıkladılar.

Teorik adına öksürüğü yatıştırmada tıpkısı zerre bitter çikolatanın yeterli olabileceğini belirten araştırmacılar, gerekseme mahsus mahiyet dozun belirlenmesi için elan faaliyet yapılmadığını tabir ettiler.

Ahit

Share: