Obezite güneş tacı virüsten ahiret yolculuğu riskini artırıyor

Yaklaşık 20 sene Fransa’de çalışan Doç. Dr. Erek Yüzyıl ” Şişmanlık hastalığı yani beden kütle endeksinin 30’un üzerinde olması durumu Amerika ortamında, Avrupa zarfında öldürücü tıpkısı riziko. Şu anda Fransa’dahi yavaş bakımda yatan hastaların yüzdelik 80’inine yakını şişmanlık hastalığına eş. Şişmanlık hastalığı bir tane başına bire bir hastalık değil, beraberinde diyabet, efdal gerginlik ve akciğer hastalıklarına ayan arkaç geliyorsunuz. Obezite hastalığı bunların müsebbibi. Amerika Bulaşıcı Emraz Enstitüsü’nün yayınlarında diyor kim ‘Korona virüsten ağırbaşlı bakıma yatma olasılığınız düşük ama ağır sıklet bakıma giderseniz o zaman sizin sonunuz haddinden fazla riskli’. Bu riskleri getiren neler? Obezite, ardından şeker hastalığı, kalp hastalıkları ve bilahare akciğer hastalıkları. Obezite hastalığı akciğer hastalıklarından dahi bayıltan benzeri çor. Obezite hastalığı güneş tacı virüse karşı riski artırıyor. Şişmanlık hastalığı olup hipertansiyonu olmayan yoktur. İstatistiklere baktığımızda hipertansiyon birlikte korona virüsü dirimsel hınç haline getiren durumlardan birisi. Global olarak baktığımızda banko obezite hastalığı korona virüsten ahiret yolculuğu riskinizi arttıran benzeri nitelik adına gözüküyor” dedi.

” OBEZİTENİZ VARSA YÜZDELIK 80 CİVARINDA HAYATINIZI YENILGI RİSKİNİZ VAR ”

Obezite hastalarının yüzdelik 80 civarında hayatını kaybetme riski olduğunu belirten Doç. Dr. Asır, ”Güneş Tacı virüse yakalanan kişilere ciddi bakımda makineye ilişkin nefes alabilmeleri üzere özel ayrımsız gidişat veriyorlar ama bu pozisyonu obezite hastalarına veremiyorlar. Çünkü bozulmuş olan çağ performansı, bu pozisyonda elan üstelik artıyor. O antlaşma obezite hastalarının güneş tacı virüse mecbur kendisine okkalı bakımdan hayat olasılıkları, obez olmayan hastalara göre oldukça düşük. Ağır Sıklet bakıma gittiyseniz ve bati bakımda makineye bağlıysanız şayet obeziteniz varsa yüzdelik 80 civarında hayatınızı kaybetme riskiniz var. Bu rakamlar Dünya Keyif Örgütü, Amerika Bulaşıcı Emraz Enstitüsü, Hollanda ve Fransa verilerinde meydan alıyor. ” diyerek konuştu.

” YENİ DALGALAR GELMEDEN KENDİ İNSANIMIZIN TEDAVİLERİNİ HIZLICA YAPTIRMASI GEREK ”

Doç. Dr. Murat Asır, ” Şu anda birinci dalgayı yaşıyoruz, ikinci ve üçüncü dalganın geleceği söyleniyor, şayet gelecekse şişmanlık hastalarının dünyada ve Türkiye’de riziko altında olduğunu, normalin 4 ila 5 gâvur yükseklikte risk altında olduğunu unutmayın. Şişmanlık hastalıklarıyla ait bir işaret göstermiş kim korona virüs şişmanlık hastalığı olanlarda bulaştırıcılığı elan etraflı müddet ve nakil olasılığı alışılagelen insanlara bakarak daha ince süre olduğu saptanmış. Türkiye dünyanın bildirme büyük 3 evet de 4’üncü  ülkesi. O  zaman zat insanlarımızın bu dalgalar ortada kendilerini hızlıca tedavi ettirmesi gerekiyor ”dedi.

” ORUCUN İNSANDA BAĞIŞIKLIĞI DÜŞÜRDÜĞÜNE DAİR BİR KANIT BULUNAMAMIŞ ”

Güneş Tacı virüs sürecinde oruç tutmanın benzeri zararı olmadığını tamlayan Asır, ” Bugüne kadar yapılan hiçbir faaliyet, orucun insanda bağışıklığı düşürdüğüne dayalı tıpkı sav bulamamış. Bire Bir sürü eş, bu bahis için araştırı yapmışlar ve bugüne kadar orucun insana kötülük verdiğini göstermemişler. İslam tipi orucun, şayet oruç tutmanıza bariyer bambaşka tıpkısı hastalığınız varsa o antlaşma uzak durmanız gerekiyor. Makro olan direncinizi gür tutabilmek, oruç direncinizi yükseltmeye yardım ediyorsa kesinlikle güneş tacı virüse alın direncinizi birlikte arttıracaktır. ” şeklinde konuştu.

Share: