Nezaret harekete geçti: İthal makine genelgesi!

Türkiye’nin Otomobili Aşama Grubu (TOGG) Üst Yöneticisi Gürcan Karakaş, imtihan süreçleri devam eden SUV bir evcil elektrikli otomobilin beraberinde ‘C segment’ otomobil için çalışmalara da başlandığını duyurdu.

Halihazırda test süreçleri akredite imtihan merkezlerinde başlayan TOGG’un, şasi prototipi nöbet testi, dayanım testi, aerodinamik ve aeroakustik testleri planlandığı şekilde devam ediyor.

TOGG’un ruh şarj istasyonlarına ait standartlar belirlendi

Türk Standardları Enstitüsü tarafından “Elektrikli Çevirici Yükleme Üniteleri ve İstasyonları-Kurulum ve Asayiş Gerekleri Standardı” hazırlandı.

Uran ve Uygulayım Bilimi Bakanı Mustafa Varank’ın hazırlandığını duyurduğu elektrikli vesile şarj üniteleri ve istasyonları hakkındaki iki standardın detayları muhtemelen oldu. Türk Standardları Enstitüsü (TSE) marifetiyle hazırlanan “Elektrikli Komütatör Şarj Üniteleri ve İstasyonları-Kurulum ve Asayiş Gerekleri Standardı”nda, yükleme üniteleri ve istasyonların kurulumu amacıyla elektriksel gerekler, ünitelerin yerleştirilecekleri yerlerle ilişkin tavır, yükleme yönteminin seçimi, ünitelerin montajı ile ilişik tavsiyeler ve satır arası gerekleri düz alıyor.

TOGG’un 0-100’ü muhtemelen oldu: 4,8 saniye

 

TOGG’dan yerli otomobil paylaşımı: Kullanılmamış Lige gezi

 

Bakan Varank TOGG’un banttan iniş tarihini açıkladı

 

Share: