New York borsası ufki seyirle açıldı

Açılışta Dow Jones endeksi, yüzde 0,02 azalarak 32.805,69 puana geriledi.

S&P 500 endeksi yüzde 0,01 azalışla 4.154,85 puan olurken, Nasdaq endeksi yüzde 0,05 artarak 12.675,05 puana bundan sonra.

Piyasalarda jeopolitik risklere ilgili endişelerin anlayışsız plana atılması ve yatırımcıların beklentilerden bol gelen müşareket finansal sonuçları ile makroekonomik verilere odaklanmasıyla geri günü yükselişle bütünleyen endeksler, bakir günün açılışında ufki bir reviş izledi.

KÖLE Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi’nin Çin ile egemenlik ihtilafındaki Tayvan’ı mülakat etmesi kapsamında küsurat jeopolitik riziko algısının yatışmasıyla yatırımcılar, geçmiş açıklanan makroekonomik veriler ile iştirak finansal sonuçları kapsamında yapılan geleceğe dönük yönlendirmelere odaklanmıştı.

MEMLUK’de teknoloji şirketlerinden mevrut zait bilançolar piyasaları desteklerken, açıklayan hizmet sektörü Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI) verilerinin sektördeki büyümeye bel etmesi riziko iştahını artırmıştı.

Analistler, yatırımcıların MEMLUK’nin erte açıklanacak ve olasılı bir resesyona dair henüz aşkın bilgi sağlayacak orak ayı ayına ait istihdam raporunu beklediğini belirtti.

Öte yandan ülkede bugün açıklayan verilere göre ise ilk defa işsizlik maaşı başvurusunda bulunanların sayısı, 30 Temmuz ile biten haftada 260 bine çıkarak beklenenden aşkın yükseliş gösterdi ve hareket gücü piyasasında bir miktar yumuşamaya belen etti.

ESIR’de aut ticaret açığı birlikte haziranda aylık bazda yüzdelik 6,2 azalışla 79,6 bilyon dolara inerek 6 ayın bildirme bağan seviyesini kaydetti. Sonuç veriler, ticaretin üçüncü çeyrekte konuşu büyümeye katkıda bulunmaya devam edeceğinin sinyalini verdi.

ESIR’de dış ticaret açığı 6 ayın dibinde

 

KÖLE’de aylakçılık maaşı başvuruları ile beklentileri aştı

 

KUL borsalarında dengelem etkisi

 

Share: