Nebati kitap sigortalarında 2022 üretim sezonu açıldı

TARSİM’den yapılan açıklamada, küresel abuhava değişikliklerinin etkileriyle alay malay zirai faaliyetlerin sonuç yıllarda efdal düzeyde risk altında olduğu belirtilerek, meşgul, külot, sıkıntı, baskın-taşkın, cuşuhuruş ve yağışsızlık gibi meteorolojik afetlerle daha kesif karşılaşıldığı ve kayıpların arttığı anımsatıldı.

Sigortanın boşlama edilmemesi ve tarımsal üretimin bağımsız bir parçası haline gelmesi gerektiği dökme açıklamada, üreticilere eskimemiş ahit ekilişleri ile ilişkin bitkisel ürünlerini sigortalatmaları konusunda çağrıda bulunuldu.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Üreticilerimiz, Tarım ve Orman Bakanlığı nezdindeki Maraba Araç Sistemi’ne (ÇKS) katiyetle anahtar yaptırmalı evet üstelik kayıtlarını güncellemelidir. Sonrasında, poliçe süresini kaçırmamak için bitkisel ürünlerde mübayenet gösteren sonuç poliçe akseptans tarihlerini tarsim.gov.tr üzerinden takip ederek yetkili sigorta şirketlerinin acenteleri tarafından tarım sigortası başvurusunda bulunabilir. Nebati Yayın Sigortası’nda üreticinin priminin yüzdelik 50’si, Köy Bazlı Susuzluk Mahsul Sigortası’nda 2022 yılına hususi kalkmak için yüzde 70’i ve meyvelerde ise don teminatı priminin yüzde 67’ye vasıl kadar kısmı ihtişam yoluyla karşılanıyor. Ayrıca, üreticilere muhtelif iskonto ve ifa kolaylıkları üstelik sunuluyor. 2022 yılı istihsal sezonunun ülkemize, üreticilerimize ve paydaşlarımıza balkı olmasını dileriz.”

 

Tarımsal desteklerde hayvancılık 2022’de en yüksek paya topluluk

 

Tarımsal desteklerde hayvancılık 2022’de sunu faziletkâr paya eş

 

Ekincilik Emniyet, mağazalarında öz cilt ürünlerini satacak

 

 

Share: