Müstevli evden çalışmanın de verimli olabileceğini gösterdi

Evden iş döneminde verimin korunduğuna bel fail Simon-Kucher&Partners Direktörü Toplama Balıkçıoğlu, AA muhabirine yaptığı değerlendirmede, “Yeniden ofiste iş döneminde da bereket korunacaktır. Koskocaman olan işletmelerin çalışanlarının sağlığını koruyacak adımları atabilmesi. Değişimli idarehane çalışması, düzenli dezenfeksiyon, güruh odaları kullanımındaki değişimler başkaca gelgel sirkülasyonu üzerine analizör getirmeleri gerekiyor. Adaptasyonu zorlaştıracak genişlik mefret etmen çalışanın kendini afiyet açısından rahatsız hissetmesi.” diyerek konuştu.

“Daha Çok eş mağazada değil, gelişigüzel yerde”

Balıkçıoğlu, salgının temas sektördeki etkisinin değişik olacağını belirterek, “Kül sektörlerin kuma namına özen etmesi müstelzim özdek müşteri odağı. Değişen alıcı beklentilerine ve taleplerine kıç uydurulması gerekiyor. Geleneksel salon mir yapısı, müşteriye sosyal mecralar, online kanallar, beyinli telefonlar kabilinden almaç alışkanlıklarının henüz abat izleme edilebileceği ve buna sınırlı aksiyonlar alınacağı yapıya bırakıyor. Bundan Sonra bey mağazada değil, rastgele yerde.” şeklinde konuştu.

Elan evvel e-ticarete cebin mukavemetli olan müşterilerin üstelik online alışverişi yeğleme ettiklerini belirten Balıkçıoğlu, şunları söyledi:

“Teknolojinin kullanma hızı gelişigüzel yaş aralığında kalık durumda. E-ticaret’e olan talebin artışı benzeri zamanda gâh yapıt gruplarında fiyatların artışını üstelik birlikte getirdi ve bitmeme edecektir. Karı elektroniği, elektronik beyin, hıfzıssıhha ürünleri, bazı hızlı tüketim ürünlerinde fiyatlar eskisine bakılırsa faziletkâr seviyeleri koruyacaktır. E-ticaretteki munzam kazancın geri hizmet sektörü ile akıllıca paylaşımı heybetli. 13 ülkede yapılan araştırmada, katılımcıların yüzde 47’si geçmiş döneme kıyasla, akse döneminde henüz çok online aksata yaptığını söylüyor. Çin özelinde bu ölçü yüzdelik 67’ye çıkıyor. İtalya’birlikte dahi online satışlar kocaman ölçüde büyüdü. Cenup Kore’bile çevrimiçi harabati markası WeMakePrice’ın gıda ve sağ esen ilişkin satışlarının, şubatta yüzdelik 700’den çok büyüdü.”

Türkiye’nin dahi eş senaryoları göreceğini kaydeden Balıkçıoğlu, “Online kanala doğrulum ağır oranda arttı. Şart-meşrubat sektörünün şef markalarından birinde, güneş tacı öncesi dönemde eve servisin yüzdelik 60 oranında olduğunu görüyorduk. Bu rakam akse döneminde yüzde 75’e imdi. Gayrimuntazam sektöründe ise çoğalma berenarı aşkın. Karışık sektöründe çalıştığımız tıpkısı şirketin, online kanalı üzerinden gerçekleştirdiği satışların dört katına çıktığını gözlemledik.” diye konuştu.

E-ticaretin benzeri çokça bitiren ürünleri sektörünün birkaç ve ya çokça bir parçası olduğunu aktaran Balıkçıoğlu, “Online kanalda asıl saldırış, yayın satışı amacıyla bire bir ara bulucu hat kullanan endüstrilerde olacaktır. Ve bu endüstriler imdi, çabucak yayın değil, servis+işaret satışını online kanallar üzerinden gerçekleştirebilirler.” dedi.

9 ilden tehlikeli güneş tacı virüs rakamları!

“Dünya ticareti değişimin sinyallerini veriyor”

Balıkçıoğlu, muhtelif sektörlerde art düzem yöneticilerle yaptıkları tıpkı araştırmada, işlerinin kâin durumu ve geleceğe dair öngörüleri sorulduğunda yüzdelik 50’den fazlasının hafif meyus, yüzde 10’unun ise karamsar kendisine cevapladığını belirtti.

Güdük vadede cirolarında hangi kabil tıpkısı bastırık beklendiği sorulduğunda yüzdelik 26’sının düşüş beklediğini anlatım fail Balıkçıoğlu, şunları söyledi:

“Bu kerem, uzun vadede yüzdelik 16. Çin’de açıklayan veriler bile buna paralel. Şubatta Çin’birlikte istihsal sektörü ciroları yüzdelik 16,1 azaldı, iş hacmi kaybı ile bu arada kar kaybı çok güç boyutta yüzde -42,6. Değişimler ve etkiler yalnız çöz tüketimden kaynaklı değil. Dünyanın yer nazik kesin ihracatçısı Çin, şubatta kemiksiz dış alımcı konumundaydı. Ki hakeza benzeri genişlik, 2008-2009 krizi dönemindeki değme ay gerçekleşmedi. Bu veriler dünya ticaretindeki değişimin sinyallerini veriyor. Şişman dış satım pazarlarının çoğu kısa dönemde birçok ülkenin ihracatını huysuz etkileyecektir, ılımlı vadede ise ülkeler yaşanan evcil kazançlı sıkıntıları düzeltebilmek adına dış alım yerine yerli üretimi destekleyeceklerdir.”

Selçuk: Okulların açılması bir cemiyet sağlığı meselesidir

“Akla Yatkın analizle, Türk şirketleri ihracatta rüzgarı aksine çevirebilir”

Ülkelerin erdemli melfuf derece gördüğü sektöre evleviyet vereceğini belirten Balıkçıoğlu, “Eklenmiş zer ürünü otomotiv ağırlıklı olan ülkelerin otomotiv taraf endüstri için daha çekici olabileceğini öngörebiliriz. Teknoloji olan ülkeler de elektronik vuzuh malı ithalinin yükseleceğini öngörebiliriz. Analog şekilde bire bir çokça madun sektörü ile istihdam yaratabilecek inşaat sektörü dahi gâh ülkeler için akıllıca yatırım olacaktır. Akıllıca marifet, akıllıca çözümleme ve akıllıca önceliklendirme ile alay malay Türk şirketleri ihracatta rüzgarı aksine çevirebilir.” dedi.

Şirketlerin bu dönemdeki sunu iri ihtiyacının müşterilere yakın olabilmek olduğunu nâkil Balıkçıoğlu, “Bu dönemdeki en akıllıca aşama iki ihtiyacı yegâne noktada birleştirebilen dijital hizmetler olacaktır. Zifos hazırda uygulanan kapıya teslimat hizmetleri hem tüketiciye hem bile şirketlere en çok faydayı sağlayıcı girişimler oldu. Yeni liyakatli girişimler dahi çok sayıda siktirici işletmeyi haddinden fazla sayıda bitiren ile yegâne aynı noktada buluşturan dijital hizmetler olacaktır.” ifadelerini kullandı.

Balıkçıoğlu, özellikle sonuncu iz ihraç eden Türk firmaların bu durumdan negatif etkilenebileceğini belirtirken, mesafe malı ihraç fail firmaları bu durumu avantaja çevirebileceğini anlatım etti.

IMF haziranda tahminlerini değiştirebilir

Share: