MTV ikinci taksit ödemeleri başladı

Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) yılda iki el ödeniyor. Bu vergi aracın yaşı, motor hacmi ve ne pusat grubuna girdiğine göre ayrımlı şekillerde hesaplanıyor. 2022 yılı amacıyla önceki taksiti ödeyen araç sahipleri, ikinci ödemelere dair araştırmalarını yoğunlaştırdı.

Sağlık İdaresi Başkanlığının (GİB) genel ağ sitesinde saha kayran duyuruda, söz konusu verginin ifa detaylarına ilgili bilgilere vadi verildi. Buna bakarak, MTV ödemeleri, GİB’in internet sitesi üstünde mevcut İnteraktif Alacak Dairesi uygulaması üzerinden veya GİBMOBİL uygulamasıyla kıpırdak telefonlardan ödenebilecek.

Anlaşmalı bankaların yüreklilik kartları, vezneci kartları ya üstelik ecnebi ülkede hayatiyet gösteren bankaların yüreklilik kartları, banka kartları ve değişik ifa yöntemleri ile ödeme gibi olacak.

Ödemeler antrparantez anlaşmalı bankaların şubelerinden, alternatif ödeme kanallarından (genel ağ ve telefon bankacılığı ve dinamik bankacılık kabil), PTT iş yerlerinden ve tekmil kazanç dairelerinden birlikte yapılabilecek.

MTV ödemesi için mükellefler, İnteraktif Rüşvet Dairesinin internet sitesinde “Çabuk Ifa” bölümünden harf girişi yapmadan “MTV Ifa” alanına çabucak plaka ve TC etiket numarası bilgilerini girerek borçlarını görüntüleyip ödeyebilecekler.

Ödemeler amacıyla serencam zaman 1 Ağustos 2022 (31 Orak Ayı 2022 resmi tatile rastladığı için) kendisine belirlendi.

MTV ödemeleri için akıbet dönüş

 

TEB’den MTV ödemelerine faizsiz taksit imkanı

 

MTV artış oranı belirlendi… Hangi kurgu hangi büyüklüğünde MTV ödeyecek?

 

Share: