Mobius: Bitcoin’i Ruslar yükseltiyor

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ DUYUM SERVİSİ

Blockchain teknolojisi ve düşüncesiz kontratlar bir nice imkanı bile beraberinde getirdi. Yer asıl açıklamayla, akıllı kontratlar mukannen girdilerle, ilkin kodlanmış talimatları çıktılara dönüştürüyor. Komplike çokbilmiş kontratlar, tetikleyici buyuru harekete geçtiğinde ara sıra çıktıları özişler sistemiyle yürütebiliyor. Bu uygulayım bilimi kontratta yer alan cemi partileri bilgilendirebiliyor ve üs zamanlı saydam amal gerçekleştirebiliyor. Düşüncesiz kontratların çalışkan ayrımsız şekilde çalışabilmesi amacıyla baştan itibaren titiz tıpkı analiz ve kodlama gerekiyor.

Akıllı kontratların bir nice tasarruf alanı olsa de, bu yazıda transparan ve takip edilebilir hazırlık zincirleri oluşturmada oynadığı rolden bahsedilecek. Tedbir zinciri yönetimi, küresel pandeminin hazırlık zincirlerinin haddizatında ne kadar hassas olduğunu göstermesiyle gündeme taşındı. Bir zamanda birçok sektörün hangi kadar toptan desteğe ihtiyacı olduğunu gösterdi. Bunun nedeni ise ürünlerin kilit parçalarının veya hammaddelerinin dünyanın haddinden fazla farklı yerlerinden gerçekleştirme ediliyor olması.

Ukrayna’nın Rusya marifetiyle işgaliyle alay malay, tedarik zincirleri ayrımsız yol daha mercek altında. Forbes’un haberine bakarak Ülkeler Rusya’ya üretilen mahsulat üstelik dahil kalkmak için, Rusya’ya aynı seri müeyyide uyguluyor.

Fakat slayt tedarik zincirlerinin olmadığı bire bir sistemde, boykotların etkili ayrımsız şekilde uygulanıp uygulanmadığını varsaymak olanaklı değil. Söz Gelişi toptan pırlanta sektörü, Rusya’yla ayrıntılı süredir bitmeme fail tecim ilişkilerine topluluk. Dünyanın en büyük pırlanta madeni Alrosa’nın bire bir kısmının sahibi ise Rusya hükümeti. Bugünün şuurlu tüketicileri, bu bilgilere erbap olsa ve gurur güçlerini tedarikçilere değişik seçenekler istek emreylemek üzere kullansa bile, bunun kapsamlı olarak uygulanması türlü değil.

Leonardo di Caprio, 2006 yılında gösterime giren filmi Hunriz Elmas’ta bu soruna değindi. 2022 yılında ise sosyal iletişim araçları kullanıcıları mahsulat ve markalara müteveccih düşüncelerini aracısız paylaşabiliyor olsa üstelik, dezenformasyon sorun olmaya devam ediyor.

Transparan tedbir zincirleri da, hatalı iddiaları çürütmek ve akilane bilgileri ulaştırmak açısından gerekli. Ta dahi bu noktada düşüncesiz kontratlar devreye giriyor. Pırlanta örneğinden sürmek icabında, şu şekilde aynı kategorizasyon gerçekleştirilebilir: Boyut 1 pırlantalar doğrudan Rusya madenlerinde çıkarılır, format 2 pırlantalar Rusya’üstelik işlenir, uzanım 3 pırlantaların Rusya’yla gelişigüzel ilişkisi nadir. finansgundem.com’un derlediği bilgilere göre bu şekilde slayt aynı tedarik zinciri, ürünlerin tüketiciye sunulmasından ilk geçtiği eksiksiz yolları yavaş yavaş gösterir.

Bu senaryoda tedarik zinciri bire bir zamanda önde mevrut muamelat merkezlerini birlikte gösterebilir: Belçika, Hindistan ve Birleşik Gündüz Feneri Emirlikleri. Bu noktada tüketiciler bire bir pırlantanın Rusya’yla ilişkisinin bulunup bulunmadığını anlayabilir. Bu şekilde bir blockchain teknolojisi kadar, adisyon verilebilirlik üstelik ‘sarhoş’ arkaç sağlık. Brilliant Earth ve Taylor and Hart kadar ara sıra pırlanta perakendecileri, blockchain iyice yığılım denetimlerine erbap. Bu şirketler şimdiden Rusya madenlerinden çıkarılan mecmu taşları, komutan platformlarından çıkardı.

Diğerleri ise blockchain teknolojisini kullanmadıkları amacıyla geride kalabilir. Fazlası Belçika’nın pırlanta sektörünü yaptırımların kapsamından idrak etmek üzere gösterdiği çabalar  evet birlikte Hindistan’ın Rusya’yla zat servet birimini kullanarak tecim yapabilmesi için geliştirilecek tıpkı ödeme sistemi konusundaki baskıları tedbir zincirlerinin olduğu kadar denetim zincirlerinin da önemini gözler önüne seriyor. Web3 yerine dahi aşina metaverse’birlikte gerçekleşecek e-ticaret faaliyetlerinde, şirketler için bu garip filtreleri infaz etmek cins olacak.

AB’den Ukrayna amacıyla arttırma 90 milyon euro köken

 

Yunanistan’dan Rusya’evet yaptırım

 

Ukrayna krizi derinleşirken global yatırımcılar hangi diyor?

 

Share: