Minik kalpleri ısıtan proje: ‘Kardeşim Üşümesin’

Minik kalpleri ısıtan proje: ‘Kardeşim Üşümesin’

Süper kahramanlar bahtiyarlık getirdi

BURSA – 2013 yılında başlayan ve seçme yıl henüz da büyüyen ‘Kardeşim Üşümesin’ projesinin bu sene önceki durağı Bursa’nın kötü köylerinden Dağakça oldu .

Sevimsiz şita günlerinin gelmesiyle gelişigüzel hem köy okullarındaki miniklerin kışlık elbise ihtiyacının karşılanması hem de onlara iyice tıpkısı anı neşelendirmek amacıyla UEDAŞ aracılığıyla hayata geçirilen ‘Kardeşim Üşümesin’ sosyal baskı projesi, seçkin yıl hizmet bölgesinde yer düz Bursa, Balıkesir, Çanakkale, Yalova ve Kars’taki ihtiyaç sahibi okullara ulaşıyor.

Bu yıl Uludağ üniversitesi Maliye Topluluğu öğrencilerinin bile katıldığı projede miniklere hazırlanan etkinlikler renkli görüntülere görüntü oldu. Beniz pentür, dans ve süper kahramanlar üzere türlü etkinliklerle miniklerin yüzü gülerken kışlık faça ihtiyaçları de dağıtıldı. ‘Kardeşim Üşümesin’ projesinin önemine ilgi calip UEDAŞ Umumi Müdürü Gökay Fatih Danacı, ” 2013 yılından bu yana sürdürdüğümüz bu etkinliği İl Milli Eğitim Bilimi Müdürlüklerimizin işbirliği ile gerçekleştiriyoruz. Okullarımızda yavrularımızın düzenli bire bir dönem geçirmelerini bulmak için çaba gösteriyoruz. Bu projeyi gerçekleştirirken lise ve üniversitede okuyan öğrencilerle birlikte ilerliyoruz. Dönüş boyu süren tıpkı etkinliğe imza atıyoruz.. Biz bu projeyi hemen hizmet bölgemiz olan Cenup Marmara’birlikte değil bire bir zamanda Çağrı Merkezimizin kayran aldığı Kars’ta birlikte gerçekleştiriyoruz. Projemize katılan destek olan herkese teşekkürlerimizi sunuyorum” dedi.

Projeye gönüllü namına katılan Uludağ Üniversitesi Maliye Topluluğu öğrencileri, miniklere yüz boyama, oyun sahası gibi etkinliklerle yaşattığı sevinçli anlar, mülevven görüntülere sahne oldu.

Share: